YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Siyonist terör devleti İsrail, yaklaşık 7 aydır sürdürdüğü Gazze’deki katliamını dünyanın gözü önünde aralıksız sürdürmeye devam ediyor. İsrail zerre geri adım atmadı. Sapık ruhlu Netanyahu’nun geçtiğimiz günlerde söylediği Dünyada bizi durduracak hiçbir güç yok” sözleri de bu katliamları artırarak sürdüreceğinin ilanı olmuştur. Netanyahu’nun Dünyada bizi durduracak hiçbir güç yok” sözündeki haklılık 7 aydır onu dünyada durduranın çıkmamasından anlaşılıyor. İsrail, Hamas’la savaşmıyor. Çok net bir şekilde 7’den 77’ye bir soykırım uyguluyor. İsrail yaklaşık 34 bin kişiyi öldürdü ve bunların yarısından çoğu çocuk… Sapık Netanyahu’nun arkasında ABD durmasaydı İsrail’in bu vahşeti kendi halinde gerçekleştirmesi mümkün değildi. ABD ilk günden itibaren İsrail’i Yapacağın her şeyin arkasındayız” diyerek vahşet yolunda motive etti. Yarım akıllı ABD Başkanı Joe Biden, İsrail’e ziyarete gittikten sonra zaten Batı’nın yöneticileri ve ABD’nin etkisi altındaki İslam ülkeleri tamamen duyarsız hale geldi. Velhasıl tüm dünyanın gözü önünde masum insanlar öldürüldü ve aralıksız öldürülmeye devam ediyor. Ortada tarifi imkânsız bir vicdansızlık, merhametsizlik ve insanlık suçu var. Dünya ülkeleri masumların, çocukların öldürülmesini nasıl böyle film izler gibi izliyor inanın vicdan sahibi bir insanın aklının alacağı bir iş değildir. ABD, İsrail’in tüm vahşetlerinde suç ortağıdır.

ABD, İsrail’in vahşetlerinin ilk ayında "İsrail'in sivil öldürdüğüne dair kanıt göremedik" şeklinde alçak bir propagandaya soyunmuştu. ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, 7 ay sonra İsrail'in, Gazze'de 34 bine yakın sivili öldürmesinin ve bölgeye insani yardım girişlerini kesmesinin bir soykırım olup olmadığını soran Senatör Tom Cotton'a, "Soykırım suçu işlendiğine dair herhangi bir delilimiz yok." cevabını vermiş… Resmen dünyadaki vicdan sahiplerinden yükselen seslerle dalga geçiyorlar.

Gazze’deki 34 bin can, sanırsın güzellik uykusunda iken kendiliğinden öldü.

Yağan bombalar, füzeler, kimyasal silahlar ne?

Oyuncak mı?

Tarihi boyunca insanlıktan nasibini alamamış ABD!

O ölen bebekler, çocuklar, gençler, kadınlar, yaşlı dedeler, nineler kim?

Hepsi oyun mankeni mi?

Irak’ta, Afganistan’da, Suriye’de, Japonya’da, Vieatnam’da milyonlarca kişiyi öldürmüş ABD’ye hangi insanlık çağrısı etkili olur ki?

Joe Biden, Netanyahu hakkında "Yaptığı şeyin hata olduğunu düşünüyorum. Yaklaşımına katılmıyorum" diyerek ara sıra insan gibi görünmeye çalışıyor ama bu rolü bile hiç yakışmıyor. Çünkü sözde hatalı gördükleri sapık Netanyahu’ya her şeyi yaptıran zaten bunlar… ABD destekli İsrail vahşetleri belli bir yerden sonra başka bölgelere sıçrayacak gibi görünmektedir. ABD, İsrail ve İran arasındaki açıklamalar bölgeye kırmızı alarm vermektedir. Kana doymayan ABD ve İsrail dikkat edin, ona-buna bulaşmaya başladı. Bölgedeki İslam ülkeleri güç birliği içinde olmazsa gün gelecek bu İsrail “Dünyada bizi durduracak güç yok” diyerek hedef seçtiği başkalarına saldıracaktır. Çünkü Siyonizm bu sapıklık için vardır.

Editör: Bilge Güler