Kendini iyi hissetmeyen bir vatandaş doktora gider.
Tansiyonu yüksektir, doktor tansiyon hapı verir.
Tansiyonu düşer ama bu sefer de öksürük şikâyeti başlar.
***
Yine gider doktora, öksürük hapı verilir, ilaç bu kez midesine dokunur.
Mide hapı verirler, kabızlık yapar.
Kabızlık ilacı baş dönmelerini tetikler.
***
Baş dönmesini kesmek için verilen ilaç çarpıntı yapar.
Çarpıntısını azaltmak için verilen ilaç psikolojisini bozar.
Psikolojisini düzeltmek için verilen ilaç şekerini fırlatır.
***
6’lı masanın içinde bulunduğu durum, tıpkı kendini iyi hissetmediği için doktora giden bu vatandaşa benzer.

Bay Kemal’in “Masa isterse aday olurum” sözleriyle karın ağrısını dışa vurmasıyla başlayan süreç masada oturan birisini heyecanlandırır, heyecandan çarpıntısı nükseden bu genel başkan “Ben başbakan olacağım” cümlesini sık sık tekrarlayarak kendisini sakinleştirir.

Masa üyesi başka bir genel başkanın “Çoklu adaya sıcak bakmıyorum” açıklaması bir başka masa üyesinin öksürüğünü başlatır, öksürükleriyle söyleyeceklerine dikkat çekmeyi başaran genel başkan “Gerektiğinde masa iki aday da çıkarabilir” çıkışında bulunur.
***
“Masa isterse aday olurum” sözleri karşılık bulmadığı gibi bir de kendi partisinin belediye başkanlarının adaylığı üzerinden kurduğu masadan çok arzuladığı adaylığına operasyon çekilmesi Bay Kemal’in psikolojisini bozar.

Yaşananlar karşısında psikolojisi bozulan Bay Kemal, “Aday altı genel başkandan biri olmalı” açıklamasıyla kendisine yapılan operasyonu durdurmak isterken başka bir şeyi tetikler.

Duydukları karşısında şaşkınlıktan başı dönen masa üyesi diğer genel başkan, “Masa beni desteklerse hem seçilirim hem de en iyi şekilde yönetirim” lafları ile gerçek niyetini kusar.
*** 
Tansiyon hastalığı nedeniyle ilaçlara başlayıp sırasıyla öksürük, mide rahatsızlığı, kabızlık, baş dönmesi, çarpıntı, psikolojik bozulma ve şekere kadar tüm bu rahatsızlıkları yaşayan vatandaş çareyi ilaçları bırakmakta bulur, bulduğu çare çözüm üretir, sağlığına tekrar kavuşur.

6’lı masanın içine düştükleri bu komik durumdan kurtuluş reçetesi, oynadıkları bu sahte demokrasi tiyatrosuna son vermekten ve nefsi tutkulardan vazgeçmekten geçmektedir.

Nitekim MHP Lideri Devlet Bahçeli, geçtiğimiz hafta sonu 6’lı masaya köprüden önce son çıkışı işaret etmiştir.
*** 
MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin Kızılcahamam’dan yaptığı “Cumhuriyet’in yeni yüzyılına Türk milletinin gücünü ve kudretini birlikte taşıyalım” çağrısına kulak vermeleri önemlidir.

“Benim aklım hep Türkiye’dir” diyen liderin çağrısına kulak vermeleri onları sadece altılı kumar masasında oturan ne üterim hâllerinden kurtarmayacak, en nihayetinde kazananın Türkiye olmasını sağlayacaktır.

Ne dersiniz, MHP Lideri’nin çağrısına kulak verirler mi?