Ziraat Türkiye Kupası'nı hedefleyip, ligde de üçüncülük yarışını sürdüren Trabzonspor, göz doldurmadan, cep dolduran oyunlarıyla özellikle deplasman puanlarıyla yola devam ediyor.

Ev sahibi MondiHome Kaysersipor da 5 haftadır özlediği galibiyeti bu maçta almak için hazırlanarak, sahaya çıktı.

Ancak her iki takımın da hedeflerine ulaşmak için, istekli ve hırslı bir oyun ortaya koyamadıklarını gördük. Maç boyunca futbol vasatın üstüne çıkmadığı gibi, rakip kaleye şut atma kısırlığı da ön plandaydı.

Daha tecrübeli ve daha kaliteli bir kadroya sahip olan misafir takımın skorda üstünlüğü sağlaması zor olmadı.

Abdullah Hoca belki de kupayı düşünerek sakatlıktan çıkan Onuachu’yu kulübede oturttu. Enis Destan hem gol atıp hem de Pepe’ye asist yaparak maçın yıldızı olmayı hak etti. Genç futbolcu kendisine verilen şansı en iyi şekilde değerlendirdi.

Uğurcan Çakır’ın ikramıyla son dakikalarda heyecan yaşayan Kayserispor’da gidişat iyi değil. Yönetim belki de bu maçtan sonra Burak Yılmaz'la ilgili bir tasarrufta bulunabilir.

Takımların yeterince renklendiremediği maça, VAR hakemi Pablo Gonzalez damga vurdu. Çağdaş Altay'ın bu maçlar için yetersiz olan tecrübe açığından dolayı verdiği hatalı kararları, Riva’dan doğru müdahaleler yaparak düzeltti İspanyol.