ACEMİ KASAP…

Dünün abla-kardeşinin arasında, yakın bir zaman önce ilan edilen savaşta her gün yeni bir perde açılıyor.

Taraflar birbirlerini her geçen gün daha sert cümlelerle hedef tahtasına koyuyor.

Eski dostlar düşman olmaya doğru adım adım ilerliyor.

***

Malumunuz, abla partisindeki ardı arkası kesilmeyen istifalar sonrası “operasyon çekiliyor” çıkışında bulunmuş, operasyonu çekenin kim olduğu noktasında kardeşini işaret ederek savaş ilan etmişti.

Operasyon iddialarına karşın kardeş, “dostlar hadlerini aşan cümleler kuruyor” açıklamasında bulunmuş, savaş ilanından sonra geçen sürede tarafların yaptıkları açıklamalar neticesinde CHP ve İP’in kapalı kapılar ardında yürüttüğü pazarlıklar deşifre olmuştu.

Son olarak abla, kardeşi hedef alan bir açıklama yaptı ve dedi ki: “Partimize uzanan eller var. O elleri parça parça edeceğim.”

***

Aslına bakarsanız tarih tekerrür ediyor.

Meral Akşener dün evlatlarıma bırakacağım tek mirasım dediği DYP’yi nasıl boğazladı, DYP’den sonra uğradığı ANAP kapısını nasıl tekmeledi, ANAP kapısından döndükten sonra katıldığı AK Parti’yi nasıl boğazladı, AK Parti’den sonra soluğu aldığı MHP’yi nasıl kalbinden vurduysa yine aynını yapıyor.

Tıpkı Cumhurbaşkanı olması için meydan meydan oy istediği Bay Kemal’le seçim sonrası girdiği hançer polemiğinde söylediği “Ben herkesin hak ettiği taktirde hançeri ya boğazına ya kalbine vurdum” şeklindeki itirafındaki gibi yol alıyor.

***

Anlaşılacağı üzere, bu işin hak ediş şartnamesi bulunmuyor.

Meral Akşener hayatı vaktiyle ufak bir kasabada yaşayan kasap gibi yaşıyor…

Bu kasap bir gün kasabadaki diğer kasapların işini elinden aldığı düşüncesiyle deliye dönüyor ve düşünüp taşınıp öteki kasapları mahvetmeye karar veriyor.

Bu uğurda canını dişine takıyor, bütün kasabalıyı et yemekten vazgeçirinceye kadar uğraşıyor.

Sonra ne mi oluyor?

Tüm kasaba halkının vejetaryen olmasını sağlayan kasap, kasabadaki tüm kasaplarla birlikte kendisinin de top atışını hayretle izliyor.

***

Abla-kardeş savaşına dair son olarak…

İmamoğlu, Akşener’i acemi kasap sanıyorsa yanılıyor.

Akşener boşuna “idmanlıyım” demiyor.