Ligin zirvesine demir atmış ve nefes almadan birbirini kovalayan iki takımımız, puan kaybetmediği sürece hakem hatalarına tepki olmuyor. Bu iki takım, hakem hatası ile puan kazanınca da, yenilen takımın şikayetleri fazla ses getirmiyor. Beşiktaş ve Trabzon ise zirve yarışından koptu gibi. Diğer takımlar da, pek kimsenin umurunda değil zaten. Altta kalanın canı çıksın misali. Fenerbahçe, ya da Galatasaray’dan herhangi birinin hakem hatasıyla kaybedip, diğerinin 3 puan aldığı bir hafta yaşarsak, olacakları bir düşünün. Aman Allah korusun!

HAKEMLER NE YAPSIN ?

 Merkez Hakem Kurulu öyle tuhaf atamalar yapıyor ki, hakemler de ne yapacağını, kimi dinleyeceğini şaşırdı. Eğitimlerde söylenileni yapan hakem dinlendiriliyor. Eğitimdeki tavsiye doğrultusunda çalınan düdük, kamu oyunda kabul görmüyorsa, o eğitimde problem var demektir. Sezon başından beri süre gelen bu probleme derhal parmak basılarak, profesyonelliğini devam ettirebilmekten başka hiç bir şey düşünmeyen Hugh Dallas ile yollar bir an önce ayrılmalı. Hakemlerimiz de, arkalarında durabilecek, onlara sahip çıkabilecek bir MHK olmamasından dolayı iyice bunalmış durumda. Sahaya çıktıklarında ürkek bakışlar, donuk duruşlar, cesaretsiz düdükler gözden kaçmıyor. Doğal olarak da hatalı kararlar kaçınılmaz oluyor.

KREDİNİ SIFIRLAMA

 Bu paragraf da, sözde MHK başkanına bir tavsiye olsun benden. Eskiden dostumdun, artık değilsin. Bundan sonra da olamazsın zaten. Ama yine de, eski dost olarak sana bu tavsiyeyi yapmak zorundayım. Yöntemin yanlış olsa da, Ali Koç’un sözleri karşısında bir duruş gösterdin. Tarafsız düşünenler seni takdir etti. Artık ağzınla kuş tutsan bile, 1-1,5 ay sonra o koltukta oturamayacaksın, oturtmayacaklar. Sana klasmanları yaptıracaklar, birkaç kişinin hakemliğini de bitirtecekler. En sonunda seni de gönderecekler. Yani limon gibi sıkılacaksın. Böyle bir duruma düşmene ben bile üzülürüm. Başarılı bir spor yöneticiliği geçmişin var ama MHK Başkanlığı ceketi sana büyük geldi. Spor kamuoyunda az bir kredin kaldı. O yüzden kredini sıfırlama istersen, şimdiden dön Denizli’ye...