Bakanlık açıkladı! Artık Türkiye'ye getirilemeyecek

Bakanlık açıkladı! Artık Türkiye'ye getirilemeyecek

Bakanlık açıkladı! Artık Türkiye'ye getirilemeyecek - Sayfa 1

Ticaret Bakanlığı, özellikle KKTC ve Ukrayna’dan Türkiye’ye sokulan ve normal sigaraya göre daha az zararlı olduğu iddia edilen ısıtmalı tütün ürünlerinin yolcu yanında getirilmesini yasakladı.


1 7
Bakanlık açıkladı! Artık Türkiye'ye getirilemeyecek - Sayfa 2

Mithat Yurdakul'un haberine göre, bir süredir elektronik sigaraların yerini alan ve “dumansız sigara” olarak internetten pazarlanan ürünlere yasak geldi. Ticaret Bakanlığı, özellikle KKTC ve Ukrayna’dan Türkiye’ye sokulan ısıtmalı tütün ürünlerinin yolcu yanında getirilmesini yasakladı.


2 7
Bakanlık açıkladı! Artık Türkiye'ye getirilemeyecek - Sayfa 3

Milliyet’in aldığı bilgiye göre, bir süredir klasik elektronik sigaraların yerini alan, dumansız sigaralar bakanlıkların gündemine girdi. Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü’nden gönderilen bir yazıda, piyasada, tütünü yakmak suretiyle değil, bir cihazla 350 dereceye kadar ısıtmak suretiyle ve duman çıkarmadan içilebilen yeni nesil sigaranın satışa çıkarıldığına dikkat çekildi.


3 7
Bakanlık açıkladı! Artık Türkiye'ye getirilemeyecek - Sayfa 4

Cihazla ilgili herhangi bir yasal düzenleme olmadığı belirtilen yazıda, özellikle yurtdışından uçakla gelen yolcuların bu ürünleri beraberinde getirdiği ve bu üründen dolayı sıkıntı yaşandığı vurgulandı.


4 7