Barbaroslar 'Derviş' kimdir? Derviş'i oynayan Bahadır Yenişehirlioğlu kim, kaç yaşında, nereli?

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisi TRT ekranlarında seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. Heyecanlı anların yaşandığı 8. bölümde Derviş Baba'nın Kılıç Bey'e verdiği ayar gündem oldu. Barbaroslar'da 'Derviş' karakterini Bahadır Yenişehirlioğlu canlandırıyor. Peki, Bahadır Yenişehirlioğlu kim, kaç yaşında, aslen nereli?

Google Haberlere Abone ol
Barbaroslar 'Derviş' kimdir? Derviş'i oynayan Bahadır Yenişehirlioğlu kim, kaç yaşında, nereli?
11.11.2021 23:35

16 Eylül’de ilk bölümü ile izleyici karşısına çıkan Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisinde aksiyon giderek yükseliyor. Dizide gizemli kişiliğiyle izleyenlerin dikkaetini çeken isimlerden biri olan "Derviş" karakterine Bahadır Yenişehirlioğlu hayat veriyor. Seyirciler, Derviş'i oynayan Bahadır Yenişehirlioğlu kim, kaç yaşında, nereli? sorularına yanıt arıyor.

Yapımcılığını ES Film'in yaptığı, yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca’nın üstlendiği, senaryosunu Mustafa Burak Doğu ve Ethem Arslan’ın yazdığı dizinin başrollerinde ise Engin Altan Düzyatan, Ulaş Tuna Astepe, Yiğit Özşener, Yetkin Dikinciler, Pelin Akil Altan, Melis Babadağ, İsmail Filiz, Gülcan Arslan, Devrim Evin, Caner Topçu ve Bahadır Yenişehirlioğlu yer alıyor.

BAHADIR YENİŞEHİROĞLU KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Bahadır Yenişehirlioğlu, 26 Mayıs 1962 yılında Manisa / Akhisar’da dünyaya geldi. 1979 yılında Akhisar Lisesi’ni tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesin'den 1985 yılında mezun oldu. Daha sonra Akhisar’da serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Çin, Fransa, İspanya, İsviçre, İtalya, Almanya, İngiltere, Bosna Hersek, Karadağ, Hırvatistan, Fas, Tunus, Mısır, İran, Pakistan, İsrail, Suudi Arabistan, Ürdün, Suriye, Dubai, Bahreyn gibi ülkelerde halklar ve toplumlar üzerine araştırmalarda bulundu.

Romancılığıyla da tanınan Yenişehirlioğlu, yurt içi ve yurt dışı konferanslarının yanında Diriliş Postası gazetesinde ve Cins dergisinde köşe yazarlığına da devam etmektedir.

Bahadır Yenişehirlioğlu, evli ve iki çocuk babasıdır. Büyük Dedesi Türkiye Cumhuriyeti tarihinde İzmir’in ilk valisi ve belediye başkanıydı.

2016 yılında rol aldığı Sevda Kuşun Kanadında dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Yenişehirlioğlu; Başrolü Özlem Conker, Bülent İnal, Ezgi Eyüboğlu ve Akın Akınözü ile paylaştığı Payitaht Abdülhamid dizisinin kadrosunda yer almakta ve Tahsin Paşa karakterini canlandırmaktadır.

Yorumlar