Bay Kemal’in CHP genel başkanlığına aday olduğu günlerdi.

Malumunuz parti o günlerde henüz FETÖ kumpası olduğu çözülmeyen kaset hadisesi ile çalkalanıyordu.

Böylesi bir durumda Bay Kemal’in birden bire liderlik için kolları sıvaması şüphe uyandırıyor, kimin ittirmesiyle sahneye çıktığı merak ediliyordu.

***

Bu merakı Bay Kemal’in Önder Sav’dan aldığı destek gideriyordu.

Kaset olayını tezgâhlayan Brütüs olduğu iddiasıyla anılan Önder Sav’ın soyunduğu ağabey rolünü ve ona yakın isimlerin partideki ağırlığının devamlılığını kabul etmesi, Bay Kemal’in iplerinin kimin elinde olduğunu işaret ediyordu.

Bu işaret sonrası Bay Kemal’in “kukla” genel başkan olacağı tartışmaları gündeme geliyor, CHP genel başkanı olmak için Önder Sav’a ödeyeceği diyetin benzerlerini yarın talip olacağı makamlara gelmek uğruna kimlere ödeyeceği sorgulanıyordu.

***

Bay Kemal’in kukla genel başkan olacağı şüphesini yalnızca Önder Sav ile olan ilişkisi uyandırmıyordu.

Göreve gelir gelmez kendinden bir önceki genel başkanla meydanlara inme isteğini dillendirmesi ile sürekli birilerinin güdümünde hareket edeceğini dışa vuruyordu.

Bay Kemal’in göreve gelir gelmez her hareketiyle ortaya koyduğu birilerinin gölgesinde hareket edeceği gerçeği ona “kukla” sıfatını kazandırıyor, “kuklacı” her haliyle biliniyordu.

Tıpkı kendinden sonra göreve gelen Özgür Özel’in göreve başladığı ilk günlerde olduğu gibi...

***

Bir düşünün, CHP’de bugün yaşananlar dünün tekrarı değil mi?

Bay Kemal’i sırtından hançerleyen Brütüs Ekrem, Özgür Özel’e verdiği destek karşılığında parti yönetimine kendine yakın isimleri doldurmadı mı?

Özgür Özel kukla genel başkanlığında iplerinin sadece Ekrem İmamoğlu’nun elinde olmayacağını, aynı zamanda kendinden önceki genel başkanın gölgesinde de hareket edeceğini CHP’den ihraç edilenlerin partiye geri dönüp dönmeyeceği konusunu “Kemal Bey’e sormam gerekiyor” diyerek göstermedi mi?

***

Farkında mısınız bilmem...

CHP’de değişen tek şey isimler, yaşanan her şey ise dünün kopyası...

Dünün kuklası Kemal Kılıçdaroğlu iken kuklacısı Önder Sav’dı, bugünün kuklası Özgür Özel’in ise kuklacısının Ekrem İmamoğlu olduğu ayan beyan ortada değil mi?