Didem Arslan Yılmaz kimdir, kaç yaşında? Didem Arslan aslen nereli, eşi kim?

Televizyonda gündüz kuşağı programlarını izleyenler ekranlarda sunuculuk yapan isimlerin hayatını merak ediyor. Daha önce birçok kanalda çalışan Didem Arslan Yılmaz şimdilerde Vazgeçme programını sunuyor. 13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye’nin Nabzı gibi programlarla tanınan Yılmaz ile ilgili ayrıntılar merak ediliyor. Peki, Didem Arslan Yılmaz kimdir, kaç yaşında, eşi kim, aslen nereli? İşte detaylar..

Magazin
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Didem Arslan Yılmaz kimdir, kaç yaşında? Didem Arslan aslen nereli, eşi kim?

Türkiye'nin önemli sunucuları arasında yer alan isimlerden biri olan  Didem Arslan Yılmaz, yeni programlarıyla seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. Habertürk Tv'de yaptığı haber ve tartışma programlarıyla  sık sık gündeme gelen Didem Arslan Yılmaz'ın kaç yaşında olduğu ve aslen nereli olduğu sorgulanıyor.

DİDEM ARSLAN YILMAZ KİMDİR, ASLEN NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Didem Arslan Yılmaz, aslen Sivas'lı bir ailenin çocuğu olarak 12 Ocak 1974'te İstanbul'da dünyaya geldi. 47 yaşındaki Yılmaz, Kadıköy Kız Lisesi ardından 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun oldu.

Mina isminde bir kızı olan Yılmaz, Kürşat Yılmaz ile evlidir.

Gazeteciliğe 1992'de Flash TV'de Haber sunarak başladı. Sonra Kanal D'ye geçerek muhabirlik yaptı. Çalar Saat programını Serdar Cebe'yle Haftasonu Haberleri'ni sundu. Daha sonra Uğur Dündar ekibinde Star TV'ye geçti. Daha sonra 2004 yılında Habertürk'e geçti ve Haber Sahası programını sundu.

Haber yolculuğu CNN TÜRK'te 4 yıl boyunca devam etti. Organ nakli dizi haberleri 6 ay devam eden bir programa dönüştü. Bu sürede Sağlık Bakanlığı ve CNN TÜRK'ün birlikte organize ettiği "Hayata Bağış" kampanyası büyük farkındalık yarattı. Organ bağışlarında artışlar gözlendi.

CNN TÜRK'ün ardından 2007-2016 yılları arasında 9 yıl boyunca Haber Türk'te çalıştı.

Habertürk'te 13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye'nin Nabzı programlarını sundu.
13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye’nin Nabzı programlarını sunan Didem Arslan Yılmaz, 22 Mayıs 2016'da kanal ile yolları ayırdıktan sonra Twitter'dan yaptığı açıklamayla CNN Türk'ten ayrıldığını ve Habertürk'e geri döndüğünü söyledi.

2020 Ağustos ayında ise Habertürk'teki görevini bırakarak Show TV'de Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme programını sunmaya başladı.

 

Yorumlar