Dolar, euro ne kadar? 29 Temmuz 2021 döviz fiyatlarındaki son durum

Döviz piyasalarının merakla beklediği FED kararı ve açıklaması sonrası dolar ve euro fiyatlarında aşırı bir dalgalanma yaşanmadı. Açıklamanın ardından dolar/TL 8,57'nin üzerine çıkmış sonra yeniden 8.52 lira seviyesine düşmüştü. Döviz yatırımı, veya borcu olanlar, 29 Temmuz 2021 döviz fiyatlarındaki son rakamları öğrenmek istiyor.

Google Haberlere Abone ol
Dolar, euro ne kadar? 29 Temmuz 2021 döviz fiyatlarındaki son durum
29.07.2021 09:40

İç ve ış piyasalardaki gelişmelerden etkilenen döviz fiyatları ekonomiyi takip edenler tarafından araştırılıyor. FED'in politika faizini yüzde 0-0,25 aralığında sabit tutma kararından sonra biraz yükselen dolar yeniden eski haline döndü. Piyasalar, bugün yılın üçüncü enflasyon raporunu takip edecek.

DOLAR NE KADAR OLDU?

Küresel piyasalarda ABD Doları zayıf seyrini korurken dolar/TL kurunda bu zayıf seyrin etkisi sınırlı kaldı. Dolar/TL bugün yaklaşık 1 aydır olduğu gibi 8,50-8,55 bandında değerlenmeye devam ediyor.

 ABD Merkez Bankası Fed, iki gün süren Federal Açık Piyasa Komisyonu toplantısında politika faizini yüzde 0-0,25 aralığında sabit tutma kararı aldı.

Faiz oranlarını arttırmayı düşünmekten uzak olduklarını belirten Fed Başkanı Jerome Powell, varlık alım hızını ayarlamayı değerlendirdiklerini söyledi.

Açıklamanın ardından dolar/TL 8,57'nin üzerine çıktı. Ancak ardından yeniden düşüşe geçti.

EURO NE KADAR OLDU?

Euro/TL ise 10,13-10,14 seviyelerinde işlem görüyor.

29 TEMMUZ GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI...

GÖZLER ENFLASYON RAPORU'NDA

Yurt içinde Ekonomik Güven Endeksi açıklanırken tüm gözler yılın üçüncü enflasyon raporu sunumunu gerçekleştirecek olan TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nda olacak. Yurt dışında ABD büyüme verisi izlenecek.

Yorumlar