Türkçe Düşün
İstanbul
AÇIK
28°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Türkgün Ekonomi Türk İHA'larına övgüler dizdi! General Diarra: ABD ya da Fransa'dan değil Türkiye'den aldık

Türk İHA'larına övgüler dizdi! General Diarra: ABD ya da Fransa'dan değil Türkiye'den aldık

Geçtiğimiz dönemlerde Türkiye'den 2 parti halinde toplamda 5 adet Bayraktar TB2 İHA satın alan Afrika ülkesi Mali'nin Hava Kuvvetleri Komutanı General Alou Boi Diarra, Türk İHA'ları hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

3 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
Türk İHA'larına övgüler dizdi! General Diarra: ABD ya da Fransa'dan değil Türkiye'den aldık
KAYNAK: Star Gazetesi

Türk İHA'larını öven General Diarra, “Meşhur Bayraktar TB2 insansız hava araçlarının bizim için mucizeler oluşturduğunu söylemeliyim. Ve bunlar ABD'den ya da Fransa'dan gelmiyor. Ve bize vermediler. Onları kendi kaynaklarımızla Türkiye'den satın aldık.” dedi.

Türkiye'nin gururu insansız hava araçları (İHA) dünya genelinde ilgi görmeye devam ediyor. Son olarak Mali'ye ihraç edilen Bayraktar TB2'ler gündeme geldi. Mali Hava Kuvvetleri Komutanı General Alou Boi Diarra, katıldığı bir programda Bayraktar TB2'ler hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı.

TÜRK İHA'LARINA ÖVGÜLER DİZDİ

General Diarra, "Dışarıdan yardım alamadığımız için, çok sınırlı olan kendi iç kaynaklarımıza güvenmek zorunda kaldık. Ancak başka bir çözümümüzün olmadığını da biliyorduk. Bu yüzden savunmamızı güçlendirdik. Burada adı geçen bazı ülkelerden Rusya'dan Çin'den Türkiye'den sofistike ekipmanlar(Bayraktar TB2) aldık. Bu arada meşhur Bayraktar TB2 insansız hava araçlarının bizim için mucizeler oluşturduğunu söylemeliyim. Ve bunlar ABD'den ya da Fransa'dan gelmiyor. Ve bize vermediler. Onları kendi kaynaklarımızla Türkiye'den satın aldık. " dedi.

Mali-1
MALİ'DE SELÇUK BAYRAKTAR VE HALUK BAYRAKTAR'A "ULUSAL NİŞAN" VERİLMİŞTİ

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, "Türkiye ve Mali arasındaki dostluğun ve iş birliğinin güçlenmesi adına bu anlamlı nişana layık görülmekten onur duyduk." Demişti.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar; Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, kendisi ve ekip arkadaşlarının Mali Ulusal Nişanı ile taltif edilmelerine ilişkin, "Türkiye ve Mali arasındaki dostluğun ve iş birliğinin güçlenmesi adına bu anlamlı nişana layık görülmekten onur duyduk." ifadesini kullanmıştı.

Haluk Bayraktar
Haluk Bayraktar; Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ve Baykar ekibinden 2 kişi ile Afrika ülkesi Mali'ye yaptıkları katkı ve hizmetlerden dolayı Mali Cumhurbaşkanı Assimi Goita tarafından "Mali Ulusal Nişanı" ile ödüllendirilmelerine ilişkin, X sosyal medya platformundan açıklama yapmıştı.

Baykar Genel Müdürü Bayraktar, açıklamasında, "Mali Devlet Başkanı Sayın Assimi Goita tarafından Baykar Yönetim Kurulu Başkanımız Selçuk Bayraktar, ben ve ekip arkadaşlarımız Mali Ulusal Nişanı ile taltif edildik. Türkiye ve Mali arasındaki dostluğun ve iş birliğinin güçlenmesi adına bu anlamlı nişana layık görülmekten onur duyduk." ifadelerine yer vermişti.

BAYRAKTAR TB2'LERİN TESLİMATINI MALİ DEVLET TELEVİZYONU DUYURMUŞTU

Bayraktar TB2'lerin yeni adresi 2023 Ocak ayında Afrika ülkesi Mali olmuştu. Mali devlet televizyonu ORTM, Bayraktar TB2'lerin Savunma Bakanı Sadio Camara'ya sunulduğunu gösteren görüntüleri yayınlamıştı. Ülke basınında yer alan diğer haberlerde ise, Mali'ye teslim edilen Bayraktar TB2 sistemlerinin Kanada'nın Türkiye'ye yönelik uyguladığı ambargo sonrası geliştirilen ve bu teknolojilere entegre edilen ASELSAN CATS sistemiyle ülkeye geldiği bilgisi yer almıştı.

Mali220320239F6231B9 25052024E40
Mali'ye teslim edilen son 3 adet Bayraktar TB2'den önce 20 Aralık 2022'de 2 adet daha teslim almıştı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
İsrail, UAD'nin kararına rağmen Refah'ı vurdu

İsrail, UAD'nin kararına rağmen Refah'ı vurdu