Emperyalizm oyuncağı CHP

Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si emperyalist odaklara sinyal göndermeye devam ediyor.

Günün Başyazısı
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Emperyalizm oyuncağı CHP

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si emperyalist odaklara sinyal göndermeye devam ediyor. Son olarak “Kürt sorununu meşru gördüğümüz HDP ile çözebiliriz” mesajı bunlardan en güncel olanıdır. Kemal Kılıçdaroğlu’nun zihniyetinde sürekli HD(P)KK’ya alan açma düşüncesi vardır. Anayasa Mahkemesi’nde terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklıktan dolayı kapatılma dosyası bulunan HDP’yi meşru gösterme çabası ve yine bölücülere hareketlilik kazandıran “Kürt sorunu” ifadesini kullanması artık Kemal Kılıçdaroğlu’nun keçeyi suya atmanın en pervasız halinde olduğunu gösteriyor.

Etnik bir sıfatın yanına “sorun” ifadesini kullanmak aslında tüm diğer etnik kökenlere “sorun çıkarmak için hazırda bekle” mesajıdır.

“Kürt sorunu” ifadesi yıllardan beri hep emperyalizmin elinde en kullanışlı oyuncak olmuştur. Siz hiç “Kürt sorununu çözeceğiz” diyen politikacıların Doğu ve Güneydoğu’da bölge halkının refahına, huzuruna yönelik okul, fabrika, hastane, köprü, yol yapmayı, istihdam alanlarını çoğaltmayı, tarımcılığı güçlendirmeyi dile getiren propagandasına şahit oldunuz mu?

Varsa yoksa hep Türkiye’yi bölmeyi hızlandıracak özerklik, federasyon, Anayasa’da iki etnik kurucu kimlik talebi, dil bölücülüğü… “Kürt sorunu” adını verdikleri ucubenin içeriğini hep bunlarla dolduruyorlar.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun bahsettiği de bundan farklı bir şey değildir. Zaten HDP ile bu kadar açık ittifak ve işbirliği yapan biri için “farklı düşünüyor” diyemeyiz.

Kemal Kılıçdaroğlu ittifak ortaklarıyla beraber artık çok net bölücülük taşeronu olmuştur.

Kemal Kılıçdaroğlu emir ve talimatları İmralı ve Kandil’den alan HDP ile neyin çözümünü sağlayacaktır?

Geçmişte de bu yola başvuranların ülkeye hangi badireleri yaşattığı unutuldu mu?

CHP ve yanındaki yardakçıların geçmişte yapılan “çözüm süreçlerine, açılımlara” karşı çıkıyor gibi yaparak geldiği nokta ise Türk milletini aldatma ve kandırma olmuştur. Dün “çözüm süreci yapıyor” diye eleştirdikleri iktidar şimdi terörle mücadelede PKK’ya nefes aldırmazken, bunlar PKK’ya hayat öpücüğü peşindedir.

CHP’nin başına kaset operasyonuyla getirilmiş Kemal Kılıçdaroğlu, HD(P)KK ile işbirliği yaparak sahiplerine sadakat gösterisi yaptığını sanmaktadır. Ama vatana, millete ve Atatürk’e ihanetin bedelini rezil olarak bir gün muhakkak ödeyecektir.

Bugün CHP ile hareket eden herkes bu ihanete ortaktır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin arka arkaya yaptığı açıklamalar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Türkiye’de Kürt sorunu yoktur” ifadesi bunların ihanet kimyasını bozmuştur. Emperyalizm oyuncağı CHP artık Türk-İslam değerlerinin en büyük düşmanıdır. Kimyası bozuldukça azacaktır.

Yorumlar