Fenerbahçe’yi yendikten sonra gittiği Fatih Karagümrük deplasmanından eli boş dönen Trabzonspor, Giresunspor’u ağırladı. Her şeye rağmen “Hep destek tam destek” diyen az sayıdaki seyirci ile oyuna baskılı başlayıp, önemli de gol pozisyonları yarattı Abdullah Avcı’nın öğrencileri. Oyunun ısınmasıyla burada bizde varız dediler, Hakan Keleş’in talebeleri... Sayı olarak düşük ama etki olarak yüksek ataklarla tehlikeli anlar yaşattılar ev sahibinin kalesinde. Serginho’nun sakatlanarak oyundan çıkması belki de maçın dönüm noktası oldu. Rakibinin kritik isminin eksilmesiyle “Fırtına” oyunun hakimi oldu.

İkinci yarının başlarında Giresunspor rakibinin pas yollarını tıkayarak zaman zaman etkili olmaya çalışsa da iki takımın kadro kalitesindeki uçurum 60. dakikadan sonra etkisini gösterdi.

Gomez’in benzer üç pozisyondaki zorlaması, Doğucan’ın maça girer girmez golle buluşması ile Trabzonspor, beklediğinden kolay farka ulaştı. Oyun içi değişiklikler, hareket getirdi. Ancak, belli ki maç kafalarda bitmişti

Ali Palabıyık yaşadığı sıkıntılı maçlar sonrasında halen eski günlerine tam dönmüş değil. Kolay da değil yaşadığı sendromların altından kalkmak. Dün akşam bazı faul değerlendirmelerinde hata yapsa da iyi maç yönetti. Trabzonspor attığı gol de verdiği karar doğruydu. Maxi Gomez kaleci Onurcan’ı hiç görmüyordu. Onurcan hatalı çıkış yaparak, Gomez ile teması yaratan kendisiydi.