Hırslı ve agresif başlayan rakip karşısında ilk 15 dakika zor anlar yaşadık. Ama ondan sonra Salih, Muleka, Gedson Fernandes ve Aboubakar sahne aldı ve Beşiktaş oyuna ağırlığını koydu. Nitekim doğru penaltı ile gelen Aboubakar golü ile ilk yarıyı önde tamamlamak, büyük avantaj oldu. İkinci yarıya yine hırslı başladı Bükreş’teki ev sahibi. Defansta yaptığımız hatalar, rakibin kolay goller bulmasını sağladı. İki kere galibiyeti koruyamadık. Mert Günok yediği goller için kızdırırken, kurtardıkları için alkışlattı. Colley’in şık kafa golü için Şenol Hoca antrenmanda çok prova yaptırmış olsa gerek. Beşiktaş sezon başından beri deplasmanlarda iyi oynuyor. Sonuçta alıyor. Zaunitdinov’un 90+3 te gelen golü gruplara katılmanın sinyali oldu

MHK ‘DEN BÜYÜK GAF

Hafta sonu oynanan Beşiktaş-Pendikspor maçında yaşanan gol iptali konusunda, Beşiktaş kulübünün MHK’ye sormuş olduğu soruya verilen cevap, yeni bir kaos doğuracak. MHK’nin Beşiktaş kulübüne yaptığı geri bildirimde, net bir şekilde “yardımcı hakemin bayrağının hatalı” olduğunun ifade edilmesi üzerine Beşiktaş haklı olarak kural hatası itirazında bulunuyor. Merkez Hakem Kurulu’nun resmi yazışmalarda yayıncı kuruluş görüntülerine dayanan ifadeler kullanması gerekirken, Beşiktaş taraftarlarının çekmiş olduğu görüntülere dayanarak cevap vermesi, federasyonun önüne nur topu gibi bir problem doğurdu. Halbuki yayıncı kuruluş görüntülerinde yardımcı hakemin hatalı olduğu net olarak tespit edilemiyor. VAR bu nedenle müdahale edemedi. Ayrıca yardımcı hakemin bayrağı oyunun akışına tesir etmemiş çünkü, hakem Kadir Sağlam top oyun dışı olana kadar düdük çalmamıştı. Yani top oyundaydı. Bakalım MHK’nin bu acemiliği önümüzdeki günlere nasıl yansıyacak?

İTİRAZ KESİNLİKLE RET OLUR

Yayıncı kuruluş görüntülerinde net olarak hakemin hatalı olduğu tespit edilemediğinden itirazın kabul edilme şansı yok. Ayrıca Futbol Müsabaka Talimatı hükümlerine göre, müsabakanın bitiminden sonra 72 saat içerisinde itiraz edilmesi gerekiyor. Bu sürede Çarşamba gecesi 23.59’da sona erdi. Bu nedenle itiraz usul olarak da geçersiz sayılacak.