Türkçe Düşün
İstanbul
AÇIK
31°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Türkgün Gündem Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım: Kurban Bayramı birlik ve beraberliğimizin harcıdır

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım: Kurban Bayramı birlik ve beraberliğimizin harcıdır

Ülkü Ocakları eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yıldırım, mesajında bayramın, hatırlamanın, hatırlanmanın ve hakkaniyetle bölüşmenin bereketi olduğunu belirterek, "Allah’ın adıyla kesilen her kurban, uzatılan her el birliğimizin ve dirliğimizin harcıdır" dedi.

2 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım: Kurban Bayramı birlik ve beraberliğimizin harcıdır

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, bayramın hatırlamanın, hatırlanmanın ve hakkaniyetle bölüşmenin bereketi olduğunu vurguladı. Yıldırım, bayramlarda gösterilen fedakârlık ve dayanışmanın, milli birlik ve beraberliğimizi güçlendirdiğini belirtti.

FEDAKÂRLIK VE DAYANIŞMANIN ÖNEMİ

Yıldırım, bayramlarda gösterilen fedakârlık ve dayanışma ruhunun toplumumuzun sağlam bir temele oturmasına ve milli birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine katkıda bulunduğunu ifade etti. "Ankara’dan uzatılan elin tüm gönüllere ulaşacağı, İstanbul’dan uzatılan ikramın Hatay’da paylaşılacağı, Anadolu’da yapılan yardımların Türk Dünyası’na ve tüm mazlumlara nefes olacağı" şeklinde konuşan Yıldırım, ortak kader ve ortak gelecek anlayışının Türk ve Türkiye yüzyılı vizyonuna ulaşacağını kararlılıkla vurguladı.

BAYRAM KUTLAMASI

Yıldırım, mesajının sonunda, "Bu vesileyle kurbanlarınızın Allah katında kabul olmasını niyaz ediyor, başta şehit ailelerimiz ve gazilerimiz olmak üzere, vatanımızın ve gönül coğrafyalarımızın her köşesinde yaşayan Türk-İslam aleminin, bu mübarek günlerini en içten duygularımla kutluyor, bayram sevincinin her yuva ve kalpte hissedilmesini diliyorum" ifadelerini kullandı.

Yıldırım, mesajında şunları kaydetti:

“Kurban Bayramı hatırlamanın, hatırlanmanın ve hakkaniyetle bölüşmenin bereketidir.

Allah’ın adıyla kesilen her kurban, uzatılan her el  birliğimizin ve dirliğimizin harcıdır.

Bayramlarda gösterdiğimiz fedakârlık ve dayanışma ruhu, toplumumuzun sağlam bir temele oturmasına ve mîlli birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine katkıda bulunur.

Ankara’dan uzatılan elin tüm gönüllere ulaşacağı, İstanbul’dan uzatılan ikramın Hatay’da paylaşılacağı, Anadolu’da yapılan yardımların Türk Dünyası’na ve tüm mazlumlara nefes olacağı böylelikle ortak kader ve ortak gelecek anlayışımızın Türk ve Türkiye yüzyılı vizyonuna ulaşacağını kararlılıkla vurguluyorum.

Bu vesileyle kurbanlarınızın Allah katında kabul olmasını niyaz ediyor, başta şehit ailelerimiz ve gazilerimiz olmak üzere, vatanımızın ve gönül coğrafyalarımızın her köşesinde yaşayan Türk-İslam aleminin, bu mübarek günlerini en içten duygularımla kutluyor, bayram sevincinin her yuva ve kalpte hissedilmesini diliyorum.”

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
A ve B gruplarında ilk maçlar bitti: İşte puan durumu

A ve B gruplarında ilk maçlar bitti: İşte puan durumu