Trabzonspor, lig üçüncülüğünü perçinlenmenin yanı sıra Ziraat Türkiye Kupası’nda oynayacağı Fatih Karagümrük maçı için moral kazanmak için çıktı Samsunspor karşısına. Bu maçı kazanmanın bir diğer anlamı da ‘Kuzeyin Kralı’ olmaktı. 

Alman teknik adam Gisdol’un gelişiyle özellikle iç sahada farklı bir görünüme bürünerek toparlanan kırmızı beyazlılar için kazanmak, biraz daha rahatlamak anlamına gelecekti. 

Sahaya yabancı madde atan yanındaki arkadaşını güvenliğe şikayet edecek kadar duyarlı Samsunspor taraftarı, takımlarının gidişatından memnun tribünleri doldurmuştu.

Maçın başında Uğurcan ve Umut Güneş’in ortak hatası ile öne geçen ev sahibi, tam istediği ortamı yakaladı. Biraz kupayı düşünerek savunma rotasyonuna giren Trabzonspor, topun sahibi olsa da öne geçen ev sahibinin ani atakları karşısında zorluk yaşadı. Samsunspor’un ikinci golü bulması, Trabzonspor’un şans golüyle umutlanması, sonrasında kendi kalesine attığı golle yıkılması…

Avcı, Gaziantep FK maçında yaptığı gibi, ikinci yarıda dönüş sağlamak için fabrika ayarlarına dönerek takımını canlandırmak istedi. Ancak savunma disiplinini hiç kaybetmeyen ev sahibi, zaman zaman önde yaptığı doğru baskı ile rakibini sahasından çıkartmadı. Maçın sonlarındaki iki taraflı heyecanın kazanını, ilk yarıda yakaladığı avantajı koruyan ev sahibi oldu.