Kupada Ankaragücü’ne elenen Beşiktaş’ın tek hedefi ligde zirve mücadelesinden kopmamaktı. Bunun için en zor deplasmanlardan biri olan Kayseri’den 3 puanla dönmek zorundaydı. Redmond’un 2’nci dakikada gelen golü adeta 1-0 galip başlattı Kara Kartalları. Erken gol, misafir takıma özgüven verirken, ev sahibini de strese soktu doğal olarak.

Sezon başından beri zor bir süreç geçiren Çağdaş Atan ve talebeleri, neredeyse yokluktan var edip kazandıkları puanlarla ve oynadıkları futbolla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı. Aslında dün de topla daha fazla oynadılar. Daha fazla isabetli pas yaptılar. Ama bunların çoğu, yan ve geriye doğru paslardı. İleri atılan toplarda rakip kaleyi bulamayınca, 3 puanı kaybeden taraf oldular.

Aboubakar transferi Beşiktaş’a büyük moral olmuş. Hem camia hem de takım Kamerunlu futbolcudan çok şey bekliyor. 70’den sonra girdiği oyunda fazla bir varlık gösteremedi. Bunun sebebi, Şenol Güneş’in maçtan önce söylediği gibi uykusuzluk ve yorgunluk ise, mesele yok. Ama bundan sonraki maçlarda Aboubakar, beklentilere cevap vermek zorunda.

Bir futbolcu, en gereksiz zamanda takımına ihanet edercesine nasıl kırmızı kart görür? Bunu Rosier gösterdi. Şenol Hoca ve Beşiktaş yönetimi, sanırım bu harekete karşı kayıtsız kalmayacaktır.

Mete Kalkavan, tecrübesini de kullanarak az hata ile maçı tamamladı. Salih Uçan’ın attığı gol sonrası Kayserispor tarafı, uzun süre faul gerekçesiyle itiraz etti. Ancak pozisyonda faul yoktu, gol de temizdi.