İftarlık Gazoz nerede ve ne zaman çekildi? İftarlık Gazoz’un Adem’i Berat Efe Parlar’ın son hali...

Cem Yılmaz sevilen filmlerinden biri olan İftarlık Gazoz bu akşam yeniden televizyon ekranlarında seyircisi ile buluşuyor. Çekimleri Ege Bölgesi'nin güney illerinde yapılan İftarlık Gazoz filminin ayrıntıları merak ediliyor. Ramazan ayında, gazozcu çırağı Adem’in sıcak yaz aylarında yaşadığı zorluklar anlatılıyor.

Google Haberlere Abone ol
İftarlık Gazoz nerede ve ne zaman çekildi? İftarlık Gazoz’un Adem’i Berat Efe Parlar’ın son hali...
08.05.2021 10:29

İftarlık Gazoz filminde Berat Efe Parlar’ın başarılı bir şekilde canlandırdığı 5. Sınıf öğrencisi Adem ile Gazozcu Ustası Cibar Kemal diyalogları izleyenlere keyifli anlar yaşatıyor. Filmde Adem karakterine hayat veren çocuk oyuncu Berat Efe Parlar’ın son hali ise görenleri şaşırtıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Yüksel Aksu oturuyor.

İFTARLIK GAZOZ FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER?

İftarlık Gazoz oyuncuları arasında Cem Yılmaz, Berat Efe Parlar, Okan Avcı, Yılmaz Bayraktar, Greta Fusco, Ümmü Putgül, Yasemin Sannino bulunuyor.

İFTARLIK GAZOZ FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

İftarlık Gazoz Ege Bölgesi'nin güney illerinde çekildi. Muğla’nın Ula ve Menteşe ilçelerinde çekimleri yapıldı.

İFTARLIK GAZOZ FİLMİ KONUSU

1970’ler Türkiye’sinin barış ve huzur dolu Ege kasabalarından birinde ailesi ile beraber yaşayan Adem, zeki ve çalışkan bir öğrencidir. 5.sınıfı yeni bitiren Adem, yaz tatilini boş geçirmek istemez ve ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söyler. Zor da olsa ailesinden izni koparan Adem gazozcu çırağı olarak çalışmaya başlar. Ramazan ayının başıdır ve Adem camide imamın oruç ile anlattıklarını üzerine alınır, üstelik Berna da oruç tutacaktır. Küçük olduğu için oruç tutmasına izin vermeyen ailesinden gizli oruç tutmaya başlar fakat Ege’nin yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak hiç de kolay değildir. Hele de bozmanın kefareti 61 gün iken ve Berna’nın aslında direk orucu tuttuğunu öğrenmişken! Susuzluk ve açlık onu çok yormuştur, seraplar görmeye başlar. Adem’in yaşadığı bu zorluklar, onu bir maceranın içine sürükler. Bitmek bilmeyen bu uzun gün, Gazozcu Ustası Cibar Kemal ve Adem için nasıl tamamlanacaktır?

İFTARLIK GAZOZ FİLMİNDEKİ ADEM’İN SON HALİ

Komedi filmi İftarlık Gazoz’da 5. Sınıf öğrencisi Adem’i canlandıran Berat Efe Parlar’ın yıllar içindeki değişimi görenleri şaşırtıyor.

BERATEFE

BERAT EFE PARLAR KİMDİR?

31Mayıs 2004 doğumlu çocuk oyuncu Berat Efe Parlar 3.5 yaşında katalog çekimlerinde ve çeşitli reklam filmlerinde boy göstermeye başladı.

Berat Efe Parlar iftarlık gazoz

Kısa sürede dizilere geçiş yapan genç oyunu Fatmagül'ün Suçu Ne? ve Melekler Korusun gibi popüler dizilerde boy gösterdi. "Geniş Aile" dizisinde Cevahir'in oğlu Cücü rolü ile tanınmaya başlayan Parlar, 2016 yılında başrolünü Cem Yılmaz ile paylaştığı İftarlık Gazoz filmi ile sinemaya geçiş yaptı.

Parlar 2016 yılında başlayan Güldüy Güldüy Show'da da boy gösteriyor.

Berat Efe Parlar iftarlık gazoz

 

 

Yorumlar