Futbolumuzun iki mihenk taşı, 4 büyüklerden ikisi. Bu sezon oynadıkları futbol, aldıkları sonuçlar, isimlerinin büyüklüğüne yakışmayan Beşiktaş ve Trabzonspor.

Futbol tarihimizde, şampiyonluk yarışından ikisinin birden erkenden üstelik açık ara koptuğu bir sezon yaşanmadı. Her iki camia da zor günler geçiriyor. Eksikler, sakatlar, ayrılanlar yüzünden takım kurmakta zorlanıyor teknik adamlar. Hele son 3 hafta var ki, Trabzonspor hepsini kaybetmiş, Beşiktaş gol atamadan yalnızca bir puan kazanabilmişti.

Yine de koşullar ne olursa olsun derbi derbidir. Beşiktaş seyircisi bir umutla, konuk taraftarın alınmadığı tribünlerdeydi. Her iki takımın da hedefi de sıkıntılı dönemde derbi kazanıp moral yükseltmekti. Görünen bir gerçek var ki, kadrolar tam olsa sahadaki futbolcuların büyük bir bölümünün forma giyemeyeceği oyunun kalitesi vasatı aşamadı.

Cılız ataklar ve isabetsiz şutlar… Trabzonspor biraz daha istekli gibi göründü o kadar. Adım adım geleceğin yıldızı olmaya ilerleyen Semih Kılıçsoy’un güzel golünün, ilk yarıdaki tek isabetli şuttan gelmesi durumun özetiydi. İkinci yarıda karşısında bekleyen, sıkı savunma yapan Beşiktaş bulan Trabzonspor’un duran top çözümü yetersiz kaldı.

Semih’in tek kişilik hücumda, dört oyuncunun arasından geçerek attığı gol Kartal’ın mutluluğu, Trabzonspor’un çaresizliğiydi.