Beşiktaş yaralarını sarmak, Ankaragücü de sıkıntılı yakaladığı güçlü rakibini devirme hedefiyle maça başladı. Siyah beyazlılar için teknik direktör Rıza Çalımbay’ın görevi üstlenmesinden sonra gelen iki lig galibiyeti, her ne kadar Konferans Ligi’nde sekteye uğrasa da Eryaman’dan alınacak üç puan büyük moral olacaktı. Bu düşünce ile istekli başladı da...

Beşiktaş ezberini iyi çalışmış Ankaragücü, taraftar gücünü de arkasına alarak önce savunup, sonra saldırma üzerine oluşturduğu kurguyu sergiledi. Ev sahibi, orta sahadan özellikle Morutan’ın derin paslarına Ali Sowe’un ataklarıyla pozisyon aradı. Böylesi bir pozisyonda Gambiyalı santrfor, daha önce oynadığı iki Beşiktaş maçında olduğu gibi, üçüncü maçı da boş geçmeyerek skor dengesini takımı lehine bozdu.

Beşiktaş ikinci yarıya da baskıyla başladı. Ankaragücü, orta saha ile ceza alanı arasını daraltıp rakibini o alana sıkıştırdı. Çözüm olarak düşünülen ceza alanına ortalar da kaleci Bahadır’ın ellerini buldu. Çalımbay’ın oyuncu değişikleriyle kenardan müdahalesi de tempoyu değiştiremedi. Ancak, Chamberlain’in orta sahadan aldığı topla Ankaragücü savunmasına yaptığı tek kişilik ‘kamikaze’ saldırısı skoru ve puanları eşitledi.