Bu sıcakta, üstelik sezon başında haftada iki maç oynamak kolay değil. Teknik direktör Şenol Güneş de böyle düşünmüş olacak, Bakü’de oynanan ilk maçta skor 3-0 olunca yaptığı değişikliklerle oyunu rölantiye almaya çalışmıştı. 79’uncu dakikada attıkları gol Neftçi’ye İstanbul’daki maç için az da olsa bir ümit vermişti. Buna rağmen Şenol Hoca turu garanti görmüş olmalı ki, dün akşam sahaya çıkan ilk 11 Beşiktaş’ın as takımı değildi. 36’ncı dakikada gelen Mahmudov’un golü, pabucun pahalı olduğunu gösterdi. Nitekim Şenol Hoca da ikinci yarıda oyuna 4 oyuncu değişikliği ile başlayarak duruma el koydu. Yapılan değişiklikler, tüm Beşiktaşlılara derin nefes aldırdı. Turun geleceğine herkes emin oldu. Bakü’deki maçın yorumunda da yazmıştık. İki takım arasında ciddi terazi farkı var Beşiktaş lehine diye... Ancak, Bakülü oyuncular da hafife alınmamaları gerektiğini dün ilk yarıda gösterdiler.

Sonuçta Beşiktaş’ımız play off turuna adını yine de rahat yazdırdı. Ancak, oyun olarak camiayı mutlu etmedi. Bu sezonun golcüleri Vincent Aboubakar ile Jackson Muleka’nın bireysel uğraşı ve becerileri ile goller geldi. Oyun kalitesi Tirana maçlarını bile arattı. Ligde, Fatih Karagümrük karşısında da oyun olarak taraftarlarını memnun edemeyen Kara Kartallar önümüzdeki maçlar için iyi sinyal vermiyor. Galatasaray’ın elinden kapılan Milot Rashica’nın acilen kadroya dahil olması gerekli.

Avusturyalı hakem için maç kolay geçti. Onu zora sokacak pozisyonlarda yaşanmadı. O da riske girmemek için basit faul pozisyonlarında bile hemen düdük çalmayı tercih etti.