Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı var mı? Bayramda yasak olacak mı?

Bayramda yasak konusu bir kez daha gündeme geldi. 20-21-22-23 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan Kurban Bayramı kutlanacak. Milyonlarca vatandaş bayramda sokağa çıkma yasakları hakkında yeni bir bilgi olup olmadığını öğrenmek istiyor. Bayramda yasak olacak mı? 2021 Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı var mı?

Google Haberlere Abone ol
Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı var mı? Bayramda yasak olacak mı?
12.07.2021 15:47

Bayramda yasak olup olmayacağı vatandaşların yoğun olarak araştıracağı konu başlıklarından oluyor. 19 Temmuz'da arefe, 20-21-22-23 Temmuz tarihlerinde Kurban Bayramı kutlanacak. Bayramda yasak olacak mı? 2021 Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı var mı? Haberimizin içerisinden konu hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

2021 KURBAN BAYRAMI'NDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

2021 Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağına ilişkin açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde:

yasak

"Biz bayrama kadar aşılanması gereken 62 milyona yakın 18 yaş üstü vatandaşın, 42-43 milyon gibi bir rakam eden en az yüzde 70'inin en az bir aşıyla aşılanmasını hedefliyoruz. Onun için bütün illeri dünden itibaren yayımladığımız il bazlı aşı oranlarıyla birlikte illerin bu noktadaki durumunu ve her ilde oranı artırmak üzere yapılması gereken yaklaşımları yerinde karar vererek, mobil ekip sayılarımızı da olabildiğince artırarak, bir an önce bu hedefe ulaşıp toplumsal bağışıklığı sağlamak istiyoruz."

Ayrıca Bakan Koca, "Şu an bayram için ekstra bir tedbir yok." değerlendirmesinde bulundu.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı, 19 Temmuz'da başlarken, 23 Temmuz'da sona erecek. İşte Kurban Bayramı tarihleri...

Kurban Bayramı Arifesi: 19 Temmuz Pazartesi

Kurban Bayramı 1. Gün: 20 Temmuz Salı

Kurban Bayramı 2.Gün: 21 Temmuz Çarşamba

Kurban Bayramı 3.Gün: 22 Temmuz Perşembe

Kurban Bayramı 4. Gün: 23 Temmuz Cuma

 

Yorumlar