Geçtiğimiz hafta 6’lı masa cephesinin iki ortağından üzerinde durulması, neyi amaçladığı noktasında uzun uzun düşünülmesi gereken açıklamalar geldi.

Çünkü zillet ittifakının iki üyesi gerçekleştirdikleri itiraf niteliğindeki iki açıklamayla ne kadar köksüz, kimliksiz, kalpsiz ve kapasitesiz olduklarını bir kez daha gözler önüne serdiler.
***
İP’li Feridun Bahşi, 15 Temmuz gecesi yaşanan bir olayı kamuoyuyla ilk kez paylaştı.

CHP’li Aytuğ Atıcı ise CHP ile HDP ilişkisine yeni bir boyut kazandırdı.
***
15 Temmuz gecesi Meral Akşener’in evinde olduğunu ve darbe olduğunu MİT’te görevli bir müvekkilinden öğrendiğini belirten İP Antalya Milletvekili Feridun Bahşi…

“Saat 11’de ‘bir tvit atalım’ dedik. Genel başkan bir tvit yazmış, yani Fetullah’ı gömen bir tvit. Dedim ki: Ya abla sen bu tviti atarsan bu herifler de başarılı olursa kolumuzu bacağımızı keserler, bir tarafımızdan asarlar. Bunu biraz yumuşatalım. Yumuşattık ve saat 24.00’ten önce genel başkan ‘En iyi darbe, en kötü demokrasiden evladır’ şeklinde tvit attı” dedi.
***
CHP Parti İçi Eğitimden Sorumlu Aytuğ Atıcı ise de…

“HDP seçmeni AK Parti'ye yakın değildir çünkü HDP, CHP'nin içinden çıkmış bir partidir. Şimdi bunu gördüğümüz için bunu nasıl telafi ederiz peşine düştük ve başarıyoruz. HDP seçmeninin SHP döneminde CHP'den umudu kalmamıştı. Ve kendi partilerini kurdular” dedi.
***  
Biri FETÖ’yü eleştirirken sert dilden nasıl kaçındıklarını anlatıyor, diğeri PKK ile aslında bir elmanın nasıl iki yarısı olduklarından dem vuruyor…

Üstelik hiç çekinmeden, aleni bir şekilde Türk milletinin gözünün içine bakarak…
***
Biri Cumhuriyet tarihinin en büyük ihanetinin gerçekleştirildiği saatlerde bile FETÖ’yü sert bir dille eleştirmekten nasıl çekindiğini ortaya koyarak, iktidara gelmeleri durumunda FETÖ’ye gösterecekleri hürmeti duyuruyor.

Diğeri ise bugün attığı kırk taklayla PKK’nın kendi adaylarına vereceği örtülü desteğin karşılığının iktidara gelmeleri hâlinde “içimizden çıktı” sahiplenmesiyle beraber nasıl verileceğini anlatıyor.
***
Masadan gelen iki itiraf tek bir sonuca varıyor, biri FETÖ’ye diğeri PKK’ya göz kırpıyor…

FETÖ’yü sert bir dille eleştirmekten çekinenlerden, çıkaracağı adayın PKK’nın siyasi uzantısının desteğini almak için “yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan çıkar” paradoksuna sığınanlardan bu millete fayda gelir mi?