MHP'li Akçay'dan Kaftancıoğlu'nu savunan Akşener'e sert tepki

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, İP lideri Meral Akşener'in CHP’li Kaftancıoğlu hakkında verilen hapis cezasına ilişkin yaptığı açıklamaları sert bir dille eleştirdi. Akçay, "İP seçimlerde işbirliği yaptığı PKK ve yandaşlarına desteğini bir kez daha yinelemiştir" ifadesini kullandı.

MHP'li Akçay'dan Kaftancıoğlu'nu savunan Akşener'e sert tepki
09.09.2019 17:05

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, sosyal medya üzerinden İP lideri Meral Akşener'in CHP’li Kaftancıoğlu hakkında verilen hapis cezasına ilişkin yaptığı açıklamaları sert bir dille eleştirdi. 

Akçay yaptığı açıklamada, CHP İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu terör örgütü propagandası yapmak, Türkiye Cumhuriyetini alenen aşağılamak, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek başta olmak üzere 5 ayrı suçtan toplam 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası aldı.

İP başkanı, PKK destekçisi Canan Kaftancıoğlu için “Düşüncelerine katılmıyorum. Ama senin düşüncelerini savunma hakkını sonuna kadar savunurum.” diyerek seçimlerde işbirliği yaptığı PKK ve yandaşlarına desteğini bir kez daha yinelemiştir. İP başkanı hem “düşüncelerine katılmıyorum” diyor. Hem de “ Terör propagandası yapabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyetini alenen aşağılayabilirsiniz. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik edebilirsiniz. Bu düşüncelerinizi savunmanızı destekliyorum.”diyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu! açıklamalarında bulundu.

Yorumlar