Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir’in, Sinop İl Başkanlığı Olağan Kongresinde bir konuşma yaptı. “Seçime üç temel esasla hazırlanıyoruz, Bunların ilki merkezi yönetimle, yerel yönetim arasındaki uyumun tesis edilmesi ve Cumhur İttifakı’nın başarısını sürdürmesidir. Böylelikle hizmette herhangi bir aksamanın yaşanmaması sağlanacak, yerel düzeydeki çalışmalar, merkezi yönetimle eşgüdüm halinde daha sağlıklı bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırılabilecektir. CHP tarafından yönetilen 11 büyükşehrin artık Cumhur İttifakı tarafından temsil edilmesidir. Zira bugün CHP zihniyeti ile idare edilen 11 büyükşehrimizin tamamında çok ciddi sorunlar vardır. Vatandaşlarımıza hizmet yerine eziyet reva görülmekte, sorunlar giderek büyümektedir. " İfadelerini kullandı.

MHP’li İsmail Özdemir’in konuşmasının tamamı:

Büyük bir olgunluk ve şölen havasında geçen kongrelerimizle Milliyetçi Hareket Partisi, Türk siyasi hayatının en müstesna ve mümtaz kuruluşlarının başında geldiğini Sinop’tan bir kez daha göstermektedir. Allah’a hamdolsun, bugün bu salonu şereflendiren her bir dava insanının sergilediği vakur ve erdemli duruş ile partimizin ne derecede büyük bir aile olduğu bir kez daha tecelli etmiştir. Bu vesile ile kongremizi şereflendiren herkese ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

TÜRKLÜĞÜN YÜKSEK İDEALİNE ADAYAN, ÖNCE ÜLKEM VE MİLLETİM SONRA PARTİM VE BEN

Demokrasi ile kardeş olan milliyetçiliğin eriştiği yüksek seviyenin yankısı Türkiye’nin en kuzeyi olan Sinop’tan her bir bölgemize dalga dalga yayılacaktır inancını taşıyorum. Biz birlikte rahmetin, ayrılıkta azabın olduğuna inanan, Ne Mutlu Türküm diyene anlayışıyla ufkunu her daim Türklüğün yüksek idealine adayan, önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben şiarıyla mücadelesine dört elle sarılan, ezan dinmez, bayrak inmez vatan bölünmez kararlılığıyla aşk ile davasına sadık Türkiye sevdalılarıyız. Biz Türklüğün beka davası, aziz vatanımızın yılmaz savunucusu, aydınlık geleceğimizin mimarları, mazlumun sığınacağı limanı, zalimlerin hasmı, Allah yolunun sarsılmaz iradeye sahip neferleriyiz. Biz kimse yoksa ben varım diyecek kadar Türkiye için her türlü fedakarlığı yapmaya yeminli, yardan, anadan, serden geçmeye adanmış, asla teslim olmaz ve teslim alınamaz irademizle Türk Milleti’nin düşmanı hiçbir kuvvetin mağlup edemediği ve edemeyeceği inanmış yürekleriz. Yere düşmeyen bayrak, sönmeyen, sönmeyecek son ocak biziz.

BİZ MİLLİYETÇİ ÜLKÜCÜ HAREKETİZ VE HEP BİRLİKTE TÜRKİYE’YİZ…

Bir yandan kongrelerimiz, işte burada olduğu gibi birlik ve beraberlik havasında geçerken, diğer yandan yerel seçim hazırlıklarımız da aynı kararlılık, disiplin, heyecan ve gayretle devam etmektedir. Sayın Genel Başkanımızın talimatlarıyla 24 Temmuz 2023 tarihinde başlamış olduğumuz yerel seçim çalışmalarımızda Türkiye’yi umut dolu günlere ve yüksek kalitedeki hizmet anlayışına kavuşturmak üzere yolumuza devam ediyoruz. Cumhur İttifakı’nın Türkiye için üstlenmiş olduğu büyük sorumluluğa, aziz milletimizin gösterdiği teveccüh neticesinde Mayıs ayında gerçekleşen seçimlerde Türkiye’nin yolundan döndürülemeyeceği tescillenmiştir. Gerek meclis aritmetiğinde, gerekse yürütme sorumluluğunda Cumhur İttifakı’nın elde ettiği kesin zafer, Türk Milleti’nin hem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin, hem de Cumhur İttifakı’nın hizmet anlayışının devamını arzuladığını kesin bir şekilde göstermiştir. Dolayısıyla ülkemizde sistem tartışmaları artık sonlanmış ve Türkiye, 21. Yüzyıldaki hedeflerine odaklanmıştır. Aynı anlayışın önümüzdeki Mart ayında yapılacak mahalli idareler seçimlerinde de kendisini göstermesi büyük öneme sahiptir.

BİZLER BU SEÇİMLERE ÜÇ TEMEL ESASLA HAZIRLANIYORUZ

Bunların ilki merkezi yönetimle, yerel yönetim arasındaki uyumun tesis edilmesi ve Cumhur İttifakı’nın başarısını sürdürmesidir. Böylelikle hizmette herhangi bir aksamanın yaşanmaması sağlanacak, yerel düzeydeki çalışmalar, merkezi yönetimle eşgüdüm halinde daha sağlıklı bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırılabilecektir.

CHP ANLAYIŞI YERİNE CUMHUR’UN İRADESİYLE CUMHUR İTTİFAKI’NIN ÇALIŞKANLIĞI, SAĞDUYUSU, GAYRETİ VE HİZMET AŞKINI GALİP EDECEĞİZ

İkincisi, hali hazırda CHP tarafından yönetilen 11 büyükşehrin artık Cumhur İttifakı tarafından temsil edilmesidir. Zira bugün CHP zihniyeti ile idare edilen 11 büyükşehrimizin tamamında çok ciddi sorunlar vardır. Vatandaşlarımıza hizmet yerine eziyet reva görülmekte, sorunlar giderek büyümektedir. Asla şüphemiz yoktur ki, CHP zihniyetinin hakim olduğu bu malum illerimizde yaşayanlar, bir an evvel yaşadıkları zilletin son bulmasını dört gözle beklemektedir. İnşallah buna da hep birlikte son verecek ve vizyonsuzluğun, kalitesizliğin, geri kalmışlığın karşılığı olan CHP anlayışı yerine Cumhur’un iradesiyle Cumhur İttifakı’nın çalışkanlığı, sağduyusu, gayreti ve hizmet aşkını galip edeceğiz.

AMAÇ 11 İLDE CUMHUR İTTİFAKI’NI ZFERE UŞLAŞTIRMAK

Yerel seçimlere hazırlandığımız üçüncü temel esas ise, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen deprem felaketinin yaşandığı illerimizin tamamında yine Cumhur İttifakı’nı zafere ulaştırmaktır. Hizmet bekleyen vatandaşımızın tüm ihtiyaçlarını giderecek ve depremden etkilenen tüm illerimizi eskisinden daha güçlü şekilde ayağa kaldıracak bir iradeyi yansıtmayı murat ediyoruz. Böylelikle yeni yüzyılda, yeni hayatımızla, yeni Türkiye idealimize hep birlikte erişelim, daha da büyüyelim ve kalkınalım istiyoruz.

TÜRKİYE’Yİ HAK ETTİĞİ SEVİYEYE ÇIKARACAĞIZ

Elbette bu hedeflerimize erişirken belediye sayımızı arttırmak ve yerel yönetimlerdeki başarımızı daha ileri bir noktaya taşımak da temel esaslarımızdandır. unda Sinop’un da yeri büyüktür ve inşallah Cumhur İttifakı anlayışıyla Milliyetçi Hareket, Sinop’ta da arzu ettiği başarıya ulaşacak, il merkezimizle beraber ilçelerimizde de zaferi elde edecektir. İnanıyoruz ki başaracağız. İnanıyoruz ki zafere ulaşacağız. El ele, omuz omuza, gönül gönüle verecek ve Sinop ile beraber Türkiye’yi hak ettiği seviyeye çıkaracağız. Üretken belediyecilik anlayışımızla, hizmetlerimizi çağın şartlarına uygun olarak milletimizle buluşturacağız. Bu kutlu seferberlikte Milliyetçi Hareket’in üstlendiği tarihi sorumluluğu inşallah 31 Mart 2024 akşamı herkes açıkça görecektir.

Saygıdeğer Misafirler, Cumhuriyetimizin kurucu kadroları Türk Milliyetçiliği fikrine sahip, kendisini Türk Milletine adamış ve geleceğe yalnızca bu pencereden bakan, hürriyet sevdalısı isimlerdi. Kurulan yeni devletle Türk Milleti’ni 20. Yüzyılın ağır şartlarını karşılayabilecek, küresel nizam içerisindeki yerini müstakil bir şekilde almasını sağlayacak ve gücünü yeniden kazanmak için sonraki dönemlere hazırlayacak bir seviyeye ulaştırmak istediler. Kurucu atalarımızın bu amacı, hiç kuşku yoktur ki başarılı olmuştur. Allah hepsinden ayrı ayrı razı olsun. İçerisinde bulunduğumuz 21. Yüzyılda ise Türk Milliyetçileri, Liderimiz Devlet Bahçeli’nin izinde yeni ve tarihi bir sorumluluğu daha yerine getirmektedir. Güçlenen, kök salan, saygın bir konuma ulaşan ve potansiyelini muazzam ölçüde arttıran Türkiye Cumhuriyeti’ni daha büyük hedeflere ulaştırma sorumluluğu ile hep birlikte gayret ediyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Futsal Milli Takımı'nı kabul etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Futsal Milli Takımı'nı kabul etti

TÜRKİYE’Yİ SÜPER GÜÇ KONUMUNA ERİŞTİRECEK AZİM VE KARARLILIKLA MHP OLARAK YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

Cumhuriyetimizin üçüncü evresine geçişin yolunu açan ve yeni bir hükümet sistemini ülkemize kazandıran çalışmalarımızdaki asıl muradımız, siyasi istikrarımızı korumak, pekiştirmek ve daha da geliştirmekti. Çünkü 21. Yüzyıl şartlarında ayakta ve hayatta kalabilen, dahası küresel ve süper güç konumuna erişme potansiyeline sahip ülkelerin en temel ihtiyacı istikrardır. İşte bu temel üzerine bina ettiğimiz ve hayata geçmesinde muvaffak olduğumuz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Türkiye’nin milli hedeflerini gerçekleştirebilmesi için mutlak esastır. Bu şartlarda Türkiye’yi süper güç konumuna eriştirecek azim ve kararlılıkla MHP olarak yolumuza devam ediyoruz. Gelinen aşamada bu hedefimizi gerçekleştirebilmek için atılması gereken yeni bir adım daha vardır ve o da Türk Milleti’nin ihtiyaçlarını karşılayacak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin kökleşmesi ve kurumsallaşmasını sağlayacak, milli ülkülerimizle uygun yeni bir anayasanın yapılmasıdır.

TÜRKİYE’NİN İSTİKRARINI MUHAFAZA ETMEK EN ÖNEMLİ HUSUSTUR

Toplumsal uzlaşının esası olan sivil anlayışla yapılacak olan yeni anayasayla alakalı Milliyetçi Hareket Partisi çalışmalarını tamamlamış ve 4 Mayıs 2021 tarihinde Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Maddelik Anayasa önerimizi Sayın Genel Başkanımız ilan etmiştir. Kaldı ki anayasa yapımı konusundaki bu teklifimiz sadece bu döneme de ait değildi. Biz, 1999 yılında gerçekleşen seçimler sonucunda oluşan mecliste, 129 milletvekilimizle görev yaptığımız dönem de 21. Yüzyıla Yeni Bir Anayasa ile giriş yapılması gerektiği inancındaydık. Bu önerimizi o dönem de paylaşmıştık. Türkiye’yi darbe dönemlerinin anlayışından kurtaracak, kucaklayıcı ve kapsayıcı anlayışla hazırlanacak yeni anayasa ile ülkemizin var olan potansiyelini çok daha ileri bir seviyeye taşıyabileceğine inanıyoruz. Dünya’nın adeta ateş deryasına döndüğü, gerginlik ve çatışmaların yerini aktif savaş ortamına bıraktığı, dahası savaşların bölgesel ve küresel bir hale dönüşme riski taşıdığı böylesi bir buhran döneminde Türkiye’nin istikrarını muhafaza etmek en önemli husustur. Çünkü bu buhrandan sadece istikrarını koruyabilen ülkeler sağ olarak çıkacak ve yeni yüzyılın küresel nizamında söz sahibi olacaktır. Bu sebeple kendi istikrarımızı korurken, bölgemize de istikrar vaat eden ve getiren bir anlayışı yansıtma mecburiyetimiz vardır. Siyasi koşulların yanı sıra, bilhassa enerji ve ulaşım anlamında ülkemizin istikrarlı yapısı merkezi konumumuzu daha da güçlendirecektir.

21. YÜZYILI TÜRK VE TÜRKİYE YÜZYILI YAPMA İRADEMİZLE YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

Türk Devletleri ile beraber geliştirdiğimiz ortaklık ve müşterek çabalarımız küresel barış açısından da her çevre nazarında giderek daha saygın bir anlayışla karşılık bulacaktır. İşte bunun için 21. Yüzyılı Türk ve Türkiye Yüzyılı yapma irademizle yolumuza devam ediyoruz. Asla şüphemiz yoktur ki muvaffak olacağız. Ülkemizi hak ettiği seviyeye taşıyacak ve cihan hakimiyeti mefkuremizin gerekliliklerini hayata geçireceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum. Kongremizin hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Gerçekleşecek seçimler neticesinde göreve gelecek il başkanımız ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diliyorum. ağ olun, var olun. e mutlu Türk’üm diyene!