YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Her konuda köşeye sıkışan, 5 yıl şu hizmeti yaptık, şu projeyi hayata geçirdik” diye halkın karşısına çıkamayan Mansur/Ekrem ikilisi sürekli yapay gündem yaratarak dikkatleri başka yöne çekmeye çalışmakta… Her ikisi de yönettikleri İBB ve ABB’yi batırma noktasına getirdiler ve yönettiklerini iddia ettikleri şehirlerde ortaya koydukları eser yok ama bugüne kadar kendi görev alanları dışında her şeye bulaştılar.

Hatırlayın, yaptıkları siyasi yorumlarla zekâ seviyelerini sürekli kamuoyuna tartıştıran bu ikili Cumhurbaşkanlığı seçimleri zamanı tam madara olmuştu. Bu ikili, Kemal Kılıçdaroğlu’nun uydurduğu “Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı”  olarak miting miting Türkiye’yi geziyorlardı. Ankara ve İstanbul halkı hizmet beklerken bunlar belediye imkânlarıyla Türkiye’de miting maskotu olarak dolanıyordu. Ekrem İmamoğlu ondan önce de bağımsız bir şekilde Karadeniz turları düzenliyor, Türkiye’nin birçok ilini geziyor ve İstanbul’u kaderine terk ediyordu. Mansur Yavaş ise Ankara’dan çok Londra’da duruyordu. Şimdi bunlar çıkmış, bazı bakanların Ankara ve İstanbul’da katıldığı programlar üzerinden çeşitli yorumlarda bulunuyorlar. Seçim stresinden şekli şemali kaymış Ekrem İmamoğlu “17 bakan karşımda” diyerek nasıl bir aciz durumda olduğunu çok net gösteriyor. Onun halini tam da “Yattığı ahır sekisiçağırdığı İstanbul türküsü” atasözü anlatıyor. 

Ya Mansur Yavaş’a ne dersiniz?

Partisi CHP’nin sürekli PKK’nın siyasi uzantılarıyla seçime girmesi artık parti politikası haline gelmişken, kendisi de bunun sayesinde ABB Başkanı olmuş Mansur Yavaş demiş ki:

*Duymuşsunuzdur PKK'lılar Belçika'da Türklere saldırıyorlar. Hepsini lanetliyoruz. Peki bunlarla kim uğraşacak? Dışişleri Bakanımız. Nerede? Buradaki adaylarına oy istemekte. Bence derhal Belçika'ya gidin. O teröristleri ne yapıyorsanız yapın.”

Belçika’da Türklere saldıran kim?

Mansur Yavaş’ın partisinin 2015 yılından beri ittifak yaptığı PKK’nın peydahlamaları…

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli o yüzden “CHP’nin ortakları her yerde Türk vatandaşlarına nefret saçmaktadır.” Demiştir.

Ama sen de anlayacak zekâ var mı bilinmez!

Hakan Fidan MİT Başkanı iken, Irak ve Suriye’de PKK’nın en üst düzey sözde yetkililerinin öldürülme operasyonlarını yönetirken, hatta bunların içinde teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın “kendisinden sonra örgütte sözü geçecek kişi” olarak tanımladığı Ali Haydar Kaytan bile varken, Mansur Yavaş, “Apo bey”, “Mali özerklikten yanayım. Yerel yönetimler özerkliğini öncelikle mali özerklik yaparak belirlersiniz”, “HDP meşrudur. TBMM’de derdini anlatacaktır. Selahattin Demirtaş PKK’ya silah bıraktıracaktır” diye televizyonlarda dolaşıyor, PKK’lı Selahattin Demirtaş’a özgürlük istiyor, partisi CHP’nin PKK ile işbirliğine zerre tepki göstermiyordu.

Şimdi bu profildeki Mansur Yavaş çıkmış, terör örgütü PKK’ya büyük darbe vurma operasyonlarını yönetmiş Hakan Fidan’a akıl veriyor.

Mansur Yavaş, PKK’ya bir laf söyleyeceksen sen önce partin CHP’nin PKK ile olan ilişkisini kes sonra çık konuş…

PKK’nın DEM’liğinde demleneceksin ve içinde PKK geçen böyle cümleler kuracaksın.

Hadi oradan Mankurt kılıklı adam…

Koskoca Ankara ve İstanbul’u çapı, zekâsı böyle adamlar yönetiyor işte…

Kendi yaptıklarından, partilerinin yaptıklarından haberleri yok ama bol bol ‘cambaza bak oynuyorlar. Bir beş yıl daha bunlara katlanacak midesi olan var mı?

Editör: Haber Merkezi