Kendini 6’lı masa etrafında konumlandıran siyasetçilerin ilginç bir siyaset tarzı var.

Ne zaman Türkiye’nin faydasına, Türk milletinin yararına bir adım atılmak istense “istemezükçü” bir tavırla ortaya düşüyorlar.

***

Mesela Ayasofya ibadete açılacağı zaman “İddia ediyorum, Sayın Erdoğan Ayasofya’yı açamaz” dediler.

Ayasofya bir tek 6’lı masanın değil, yedi düvelin karşı çıkışına rağmen ibadete açıldı.

***

Benzer bir durum İHA’ların, SİHA’ların üretimine başlanıldığının duyurulmasında da yaşandı, “Yav yaptığın bir tane helikopter ya da uçak, bunlar planör, oyuncak uçak gibi düşünün” sözleriyle aşağıladılar.

İHA’lar, SİHA’lar üretildi, tüm dünya basını İHA’lar için “Türkler büyük bir boşluğu doldurdu” başlıkları attı, SİHA’lar Dağlık Karabağ’ın can Azerbaycan’a katılmasında önemli rol oynadı, destan yazdı.

***

Şehir hastanelerine “bütçeye büyük yük getireceği” gerekçesiyle karşı çıktılar.

Koronavirüs salgınında şehir hastanelerinin yapılarak ne kadar önemli bir işe imza atıldığı görüldü.

***

“Cumhur İttifakı bugüne kadar hiçbir sorunu çözmedi, EYT’yi de çözemezler” dediler.

Herhangi bir yaş sınırı aranmaksızın 2 milyon 500 bin vatandaşımızın mağduriyetine çözüm bulundu.

***

Karadeniz’de bulunan doğal gaza çok güldüler, “fıkra gibi” dediler, bu dedikleri yetmedi “Diyelim ki doğal gaz var, çıkarılamaz” iddiasında bulundular.

Yerli doğal gazın 2023’te milletimizin kullanımına sunulması için yürütülen geceli-gündüzlü çalışmaları görmezden geldiler.

*** 

Yerli otomobil söz konusu olduğunda Türkiye’nin bunu yapma şansının olmadığını söylediler.

“Otomobil üreteceğiz diyorlardı nerede” sorusunu sordukları günlerde her Türk’ün gururu yerli otomobilimiz Togg’un ilk aracı banttan indirildi.

***

Bay Kemal’in, 6’lı masanın patroniçesi Akşener’in, vefanın İstanbul’da bir semt olduğunu kanıtlayan Babacan-Davutoğlu ikilisinin, Karamollaoğlu’nun ve Uysal’ın “Bu hükümet dünyanın en doğru işini bile yapsa bizim bu hükümeti alkışlayacak hâlimiz yok” anlayışından hareketle ürettiği muhalefet vizyonudur bu…

Her şeye karşı çıkmanın muhalefet etmek olduğuna inanan bu kafa yapısının iktidara gelme durumunda değişmesi söz konusu olmadığı gibi, ülkemiz ve milletimiz adına sağlayabileceği bir fayda ve Cumhur İttifakı’nın karşısında başarılı olma şansı yoktur.