İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Küçükçekmece’de STK ve muhtarlar ile bir araya geldi.

Dava arkadaşlarıyla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Murat Kurum, " Size söz veriyorum. Muhtarlar bizim mesai arkadaşımız olacak. Muhtarlar bizim gözümüz, kulağımız olacak. Elimizi, mahallelerimizden asla çekmeyeceğiz. Şunun altını çiziyorum. Bizim yönetimimizde muhtarlarımızın, STK’larımızın başı öne eğilmeyecek." diyerek muhtarların önemine dikkat çekti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, fetret döneminde bekleyen İstanbul'u yeniden yükseliş dönemine geçirmek için çok çalışacaklarını belirterek, " Yeni bir eser maratonuna başladık. Karşımızda fetret döneminden yükseliş dönemine geçmek için bekleyen bir İstanbul var. Hak ettiği eserleri, hizmetleri almak için sabırsızlıkla bekleyen İstanbullular var.Bunun için çok çalışacağız. Hiç kimsenin mağdur olmadığı bir İstanbul için çalışacağız. Çocuklarımızı, kadınlarımızı, yaşlılarımızı düşünerek çalışacağız." dedi.

Kentsel dönüşüm sürecinde 12 yıldır hiç bir vatandaşı mağdur etmediklerine dikkat çeken Murat Kurum, "Çok çalışacağız. Çünkü biz, İstanbullulara söz verdik. İstanbul’un hiçbir yerinde tek bir riskli yapı kalmayana kadar çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız. Biz dönüşüm yasası çıktı çıkalı, yani 12 yıldır, Kentsel Dönüşüm sürecinde tek bir vatandaşımızı dahi mağdur etmedik, etmeyeceğiz." şeklinde konuştu.

Mevcut yönetimin 5 yılda 100 bin konut sözünü tutmadığını belirten Kurum, "Üzülerek söylüyorum ki, İstanbul 5 yıl kaybetmiştir. Mevcut yönetimin kentsel dönüşümle ilgili verdiği sözlerin hiçbiri gerçekleşmemiştir. 5 yılda 100 bin konut dönüştürme sözü verdiler. Umutla bekleyen İstanbul halkına verdikleri sözü tutmadılar. İstanbul’un tüm riskli bölgelerini sahipsiz bıraktılar." dedi.

"BİZİM YÖNETİMİMİZDE MUHTARLARIMIZIN, STK’LARIMIZIN BAŞI ÖNE EĞİLMEYECEK!''

Dava arkadaşlarıyla  bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Murat Kurum,  "Sayın Cumhurbaşkanımız da bizler de; her fırsatta muhtarlarımızla bir araya geliyoruz. Sizi; 'Demokrasinin uç beyleri' olarak tarif ediyoruz. Muhtarlarımızın ve STK’larımızın fedakâr çalışmalarını daima takdirle izliyoruz. Bakanlık dönemimiz de; sellerde, depremlerde, yangınlarda; milletimize beraber yardım ettik. Annelerimizin, yavrularımızın acısını birlikte paylaştık. Sizler, bu yolculukta yol arkadaşımızsınız. Allah bu özverinizden dolayı sizlerden razı olsun diyorum; bizi sizlere, bizi İstanbullulara mahcup etmesin diyorum.

Size söz veriyorum! Muhtarlar bizim mesai arkadaşımız olacak. Muhtarlar bizim gözümüz, kulağımız olacak. Elimizi, mahallelerimizden asla çekmeyeceğiz. Şunun altını çiziyorum. Bizim yönetimimizde muhtarlarımızın, STK’larımızın başı öne eğilmeyecek! İstanbul’u sizlerle birlikte yöneteceğiz. 31 Mart akşamı, İstanbul’un Büyükşehir Belediye başkanı muhtarlarımız olacak. STK’larımız olacak. Gençlerimiz olacak. Kadınlarımız olacak. Sizler olacaksınız." dedi.

"FETRET DÖNEMİNDEN YÜKSELİŞ DÖNEMİNE GEÇMEK İÇİN BEKLEYEN BİR İSTANBUL VAR"

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, fetret döneminde bekleyen İstanbul'u yeniden yükseliş dönemine geçirmek için çok çalışacaklarını belirterek, "Şimdi 81 ilimizde yaptığımız görevlerde olduğu gibi; yine heyecanlıyız. Ama bu sefer, başka bir heyecanımız var.

Yeni bir eser maratonuna başladık. Karşımızda fetret döneminden yükseliş dönemine geçmek için bekleyen bir İstanbul var. Hak ettiği eserleri, hizmetleri almak için sabırsızlıkla bekleyen İstanbullular var.

Bunun için çok çalışacağız. Hiç kimsenin mağdur olmadığı bir İstanbul için çalışacağız. Çocuklarımızı, kadınlarımızı, yaşlılarımızı düşünerek çalışacağız! Küçükçekmece’nin yarınları hayal ederek çalışacağız. Gecemizi gündüzümüze katıp; bu aziz millete tarihi bir kavuşmayı; hep birlikte, yeniden yaşatacağız." diyerek konuşmasına devam etti.

" BELEDİYECİLİK, YEREL YÖNETİMLER AK PARTİ KADROLARININ İŞİDİR!"

İstanbul'un her tarafında AK Parti döneminden eserlerin bulunduğunu söyleyen ve Belediyeciliğin AK Parti kadrolarının işi olduğuna dikkat çeken Kurum, "Aziz Başkanımız; Küçükçekmece’nin çehresini baştan aşağı değiştiren isimdir. Şimdi yeniden sizlere hizmet etmek için karşınızda. Ben inanıyorum ki, Aziz Başkanım, Küçükçekmece’de de fetret devrini bitirip yeniden yükseliş dönemini başlatacaktır.

Şimdi bu salona gelmeden önce; Küçükçekmece’yi gezdik, gördük. Bu şehir; hala Aziz Yeniay Başkanımızın hizmetleriyle duruyor, rahmetli Kadir Topbaş ağabeyin eserleriyle duruyor.

İşte bu eserlerin hepsi birer izdir, birer mühürdür. Bu mühürlerin anlamı nedir biliyor musunuz? Bu güzel millete hizmet, bizim işimizdir! Belediyecilik, yerel yönetimler AK Parti kadrolarının işidir. İşte anlamı budur.

Peki, ben şimdi sizlere sormak istiyorum. AK Parti’nin bu mührünü 31 Mart akşamı yeniden Küçükçekmece’nin sokaklarına vuracak mıyız? Cumhur İttifakının eserlerini yeniden görmek için; 31 Mart akşamı Yeniden İstanbul diyecek miyiz?

Allah sizlerden razı olsun. Biz sizlere inanıyoruz, biz sizlere güveniyoruz. Siz de şuna inanınki; kalbimizde Sadece İstanbul aşkı olacak! Gündemimizde İstanbul olacak! Öznemiz siz olacaksınız, öznemiz Küçükçekmece olacak, hayatımız İstanbul olacak. " dedi.

"MEVCUT YÖNETİM 5 YILDA 100 BİN KONUT SÖZÜNÜ TUTMADI!"

Mevcut yönetimin 5 yılda 100 bin konut sözünü tutmadığını belirten Kurum, "Üzülerek söylüyorum ki, İstanbul 5 yıl kaybetmiştir. Mevcut yönetimin kentsel dönüşümle ilgili verdiği sözlerin hiçbiri gerçekleşmemiştir. 5 yılda 100 bin konut dönüştürme sözü verdiler. Umutla bekleyen İstanbul halkına verdikleri sözü tutmadılar.

İstanbul’un tüm riskli bölgelerini sahipsiz bıraktılar. Küçükçekmece’miz de bu umursamazlıktan, bu ihmalkârlıktan üzerinde düşen payı aldı.

Yıllardır bu şehrin yükünü çeken kardeşlerimiz, şu göle doğru şöyle doya doya bakıp çay içecekleri, sohbet edecekleri bir güvenli yuvanın hayaliyle bekliyor. İşte size söz veriyorum. Ben Küçükçekmece’nin bir evladı, bir kardeşiniz, bir arkadaşınız olarak, sizin tüm isteklerinizi, beklentilerinizi yerine getireceğim. Siz isteyeceksiniz, biz yapacağız. Göreve gelir gelmez." dedi. 

"12 YILDIR KENTSEL DÖNÜŞÜM SÜRECİNDE TEK BİR VATANDAŞIMIZI MAĞDUR ETMEDİK"

Kentsel Dönüşüm sürecinde 12 yıldır hiç bir vatandaşı mağdur etmediklerine dikkat çeken Murat Kurum, "Çok çalışacağız. Çünkü biz, İstanbullulara söz verdik. İstanbul’un hiçbir yerinde tek bir riskli yapı kalmayana kadar çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız.

Yarımburgaz mahallesini dönüştüreceğiz. Yerinde dönüştüreceğiz, gönüllü dönüştüreceğiz, hızlı dönüştüreceğiz! Sizlerin rızasını almadan tek bir adım bile atmayacağız! İnşallah sizin kalbiniz mutmain olacak ve davulla zurnayla dönüşümü başlatacağız.

Sizler aynı evinizde, aynı komşularınızla, aynı mahallede yaşayacaksınız; ama bir farkla! Çok daha güzel, çok daha iyi, çok daha yarınlardan emin şekilde yaşayacaksınız.

Biz dönüşüm yasası çıktı çıkalı, yani 12 yıldır, Kentsel Dönüşüm sürecinde tek bir vatandaşımızı dahi mağdur etmedik, etmeyeceğiz.

Buradan vatandaşımıza taahhüdümdür; bakanlık dönemimizde 40 yıllık imar sorunu olan Avcılar-Tahtakale mahallemizin imar problemini nasıl çözdüysek; Yarımburgaz’da da köklü bir çözümü sizlerle el ele vererek ortaya koyacağız.

Halkımızı, Küçükçekmeceli kardeşlerimizi, umutsuzluğa sevk etmek için yalan bilgilerle kandırmaya çalışanlar duysun! İstanbul’u mega bir köy haline getirmekte azimli olanları durduracağız!" ifadelerini kullandı. 

"31 MART’TA İFTİRALARI VE İDDİALARIYLA BİRLİKTE, KENDİLERİNİ EVLERİNE GÖNDERECEĞIZ!"

31 Mart gecesi iftiraları ve iddialarıyla birlikte mevcut yönetimi evlerine göndereceklerini belirten Kurum, "Bu şehri dipsiz bir uçuruma sürüklemek isteyenlere beraber mani olacağız. 31 Mart’ta iftiraları ve iddialarıyla birlikte, kendilerini evlerine göndereceğiz. Dünyanın incisi İstanbul’umuzu, çözümsüz bırakılan tüm bu sorunlardan kurtaracağız.

Size söz. Sizin, Küçükçekmece’mizin, İstanbul’un gündeminde olmayan hiç bir şey, bizim de gündemimiz de olmayacak! Biz, İstanbullulara reklam değil, hizmet üreteceğiz.

İnşallah Küçükçekmece Belediye Başkan Adayımız Aziz Yeniay beyle; hem Küçükçekmece’mizi hem de İstanbul’u yeniden ayağa kaldıracağız! Şimdi sizlere soruyorum.

31 Mart’ta hep birlikte, “Şimdi İstanbul” diyecek miyiz? 31 Mart’ta hep birlikte “Sadece İstanbul” diyecek miyiz? “Yeniden İstanbul” diyecek miyiz?

31 Mart’ta Küçükçekmece’de; Aziz Yeniay diyecek miyiz?

Sizlere çok teşekkür ediyorum. Bir kez daha sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum; Allah’a emanet ediyorum. Sağ olun var olun." sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Küçükçekmece'de düzenlenen etkinliğe AK Parti İstanbul milletvekilleri Bayram Şenocak, Şamil Ayrım, AK Parti Küçükçekmece İlçe Başkanı Sami Şahin, AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay ve MHP Küçükçekmece İlçe Başkanı Sami Sarısoy katıldı.

Editör: Ferhat Erdemir