Gaziantep’te futbola uygun koşullar vardı. Dünya Kupası molası sonrasına iki takım da iyi başlamak istiyor, daha ilk dakikalarda iyi bir mücadele sinyalini veriyordu. Hakem de son dönemin yıldızı parlayan ismi FIFA kokartı onaylanmış, 7 gün sonra yeni kokartı ile maçlara çıkmaya başlayacak Atilla Karaoğlan’dı.

Her şey pozitif giderken 25’inci dakikada sinirler gerildi. N’Koudou, Kitsiou’nun burnuna kafayla okkalıca vurdu. Ortalığı sakinleştirme bahanesi ile bir dakika kadar düşünen taze FIFA hakemimiz, ‘lütfen’ sarı kart gösterdi. “Eyvah! Bu davranış cezasını görmedi” diye düşünürken, Allah’tan VAR devreye girdi. Futbol adına, spor adına rezalet kararın düzeltilme fırsatı çıktı. Ama çok bilen FIFA hakemimiz bu şansı da elinin tersiyle itti. Sahadaki Beşiktaşlı futbolcular bile karara şaşırdılar.

Bu kararla hakemin dokunduğu maç, sonrasında her iki tarafa da gitti-geldi de adalet?

Olmayacak bir şey ama biraz ironi yapalım. Sayın Büyükekşi’nin yerinde olsam o kokartı takmadan FIFA’ya geri gönderirdim.

Sayın Mehmet Büyükekşi! Sizi MHK’nin işine çok karışıyor, diye eleştiriyorlar. MHK’nin ve başkanının bu kadar silik kaldığı bir dönemde bence az bile karışıyorsunuz. Özellikle klasmanların belirlendiği bu günlerde camiada adaletsizlik zirve yaptı. Birçok insanın hakkı yeniyor. Tüm klasmanlarda isyanlar had safhada. Camia, buna dur demenizi bekliyor.