Fernando Santos geldiğinden beri taşları bir türlü yerine oturtamadı, Beşiktaş’ta. Takım üzerindeki atalet henüz yok olmadı. Rakip İstanbulspor. Lige havlu atmak üzere ama, dün sahada hiç öyle görünmediler. İlk yarıda topa sahip olma, daha fazla atak yapma üstünlüğü İstanbulspor’da idi. Ama son vuruşlarda bazen kısmetsiz bazen de beceriksizdiler. Sambissa ve Mendy rakibe zor anlar yaşattı.

Bu süreçte hücumda çoğalamayan, savunmayı önceleyen bir Beşiktaş vardı sahada. İşler sıkıntılı giderken, Kartal’ın yıldızı parladı. 18 yaşındaki Semih Kılıçsoy, futbolumuz için büyük kazanç. Dün de ustalara taş çıkartacak bir vuruşla takımını öne geçirdi. Sonrasında takımın usta golcüsü Cenk'in net gol pozisyonunu değerlendirememesi de siyah beyazlıların ilk yarı da maçı koparmasına engel oldu.

İkinci yarıya İstanbulspor yine daha istekli ve atak başladı ancak, Beşiktaş'ın kadro yapısı ve tecrübeli isimleri oyuna ağırlığını koyunca oyun dengelendi. Geçen hafta Konya karşısında şut rekoru kıran Muci dün ilk şutuyla kaleyi bularak skoru rahatlattı.

3 puan gelince sular duruluyor Beşiktaş camiasında. Gol yemeden ilerlemek savunma için güzel görünse de hücum olarak takım ilerisi için iyi ışık vermiyor.

Haftaya Galatasaray derbisinde iş kolay değil ama derbi bu, her şey beklenir. Gedson Fernandes’in maçın başından itibaren sarı kart görmek ister gibi bir havası vardı. Bunu da başardı.

Atilla Karaoğlan kötü geçirdiği son üç aydaki maçlarından sonra performansını yeniden toparlayacak gibi görünüyor. Kritik lig döneminde formda hakeme ihtiyacımız var.