Payitaht Abdülhamid 90. bölüm fragmanı | “Bin canım olsa binini de bu devlete kurban veririm”

Payitaht Abdülhamid 90. Bölüm ile 27 Eylül Cuma akşamı seyircisinin karşısına çıkacak. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan 90. Bölüm fragmanında Abdülhamid “Bin canım olsa binini de bu devlete kurban veririm” diyordu. Peki, yeni bölümde neler olacak? İşte, Payitaht Abdülhamid 90. bölüm fragmanı ve diğer ayrıntılar…

Payitaht Abdülhamid 90. bölüm fragmanı | “Bin canım olsa binini de bu devlete kurban veririm”
27.09.2019 14:38

TRT1 ekranlarının tarih kaynaklı dizisi Payitaht Abdülhamid’in 90. bölümü merakla bekleniyor. Yeni bölüm ile ilgili ipuçları veren Payitaht Abdülhamid 90. bölüm fragmanı ise internette aratılmaya devam ediyor. Son bölümde Abdülhamid’in karşısına yeni ve tehlikeli bir düşman daha çıkmıştı. Yeni bölümde ise, köşeye sıkıştırılmaya çalışılan Sultan, bu krizi nasıl aşacak merak ediliyor….

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD 90. BÖLÜM ÖZETİ

Zülüflü İsmail’in taht sevdasıyla Seraskerlikten çıkardığı haritalar Osmanlı’yı büyük bir diplomatik krize sokar. Osmanlı’nın harp planlarını gören sefirler, soluğu Abdülhamid’in karşında alır.

Halil Halid ve adamları Abdülhamid’in emriyle fuara gelecek silahları almaya Selanik’e giderler. Jorris de ordadır. Jorris İmro örgütünün zindandaki liderini kaçırırken Halil Halid’in karşısına çetecileri çıkarır. Halil Halid ve adamları silah deposunda pusuya düşerler. 

Seniha’nın gidişi ve Cemile Sultan’ın haremde estirdiği sert rüzgarlar, Bidar ve Cemile’nin arasını iyice açar. Bu arada Bidar’ın sorumluluğu altındaki Darül Hayr-i Ali’de meydana gelen kötü bi hadise, Cemile’nin Bidar’ı iyice köşeye sıkıştırmasına vesile olur. 

Bidar bu güç durumun altından kalkmayı başarabilecek midir? 

Halil Halid ve adamları kurulan hain pusudan kurtulabilecek mi?

Yabancı sefirler talepleriyle Abdülhamid’i köşeye sıkıştırırken, Abdülhamid bu kriz durumunda ne yapacaktır? 

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD 90. BÖLÜM 1. FRAGMAN

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD 90. BÖLÜM 2. FRAGMAN

SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

İhtilal bastırılmış, sarayda çıkan yangın söndürülmüştür. Ancak neticeleri ve tahribatı devam etmektedir. Abdülhamid yıkılmadığını, Osmanlı’nın kolay yıkılamayacağını dosta-düşmana göstermek için veladet-i hümayun kutlamaları
yapar. Çağırdığı sefir ve konuklara hazırladığı bir sürprizi vardır.  Tarihte ilk defa bir denizaltıdan atılan torpido başka bir gemiyi batıracaktır.  Abdülhamid gücünü ve yenilmezliğini dünyaya ilan ederken silah tacirlerini de dize getirir. Silah fuarı Payitaht’ta yapılacaktır. Fuara gelecek silahların muhafızlığı Halil Halid ve adamlarına verilir. Ama Jorris’in de gözü aynı silahlardadır.

Abdülhamid’e yeni düşman

Payitahttan gelen zafer haberleri Abdülhamid hasımlarını bir kez daha bir araya getirir. Bu kez Abdülhamid’in karşısına gönderecekleri düşman her zamankinden daha acımasız, daha zalim ve daha sinsidir. Abdülhamid’e kurdukları tuzak ise çok daha büyüktür.Cemile Sultan, haremdeki dengeleri altüst eder

Veladet-i hümayun kutlamaları için Payitaht’a gelen Cemile Sultan, haremdeki dengeleri alt üst eder.  Bidar ve Seniha birkaç gün içinde onun gideceğini düşünürken, Abdülhamid’in Cemile Sultan’ın oğlu Mehmet’i sarayda vazifelendirmesiyle, Cemile Sultan kalmaya karar verir. Seniha bir darbe de kocası ve oğlundan alır. Haremde yaşadığı günler de Cemile yüzünden azab çeker. Bidar bu vaziyete sabretmeye çalışsa da Seniha Cemile’nin tahakkümüne daha fazla katlanamaz. Bu sarayda ya o, ya da ablası Cemile kalacaktır.

Abdülhamid sarayda kalması için hangi kardeşini seçecek? Seniha Sultan’ı mı, Cemile Sultan’ı mı? Halil Halid Jorris’in engellemelerine rağmen vazifesini başarabilecek mi? Abdülhamid’in karşısına çıkacak yeni düşman kim? Tahtını tehdit eden tehlikeye karşı Abdülhamid ne yapacak? 

Yorumlar