Bir teknik direktör, göreve geldikten sonraki birkaç maçtan sonra takımda teknik anlamda değişiklikler olabilir. Fernando Santos’un gelişi ise, daha tribünden maç seyrederken takıma yansıdı. Kara kartallar oynadıkları son 3 maçı gol yemeden farklı skorlarla kazandılar. Üstelik dün Eyüpspor karşısında 8 eksiğe rağmen. Eyüpspor deyip geçmemek lazım. Arda Turan’ın öğrencileri, TFF 1 Lig’de ortalığı kasıp kavuruyor. 10 puan farkla da liderliği sürdürüp, Süper Lig’e geliyorum diye bas bas bağırıyor. Kadro yapısına baktığımızda birçok süper lig takımından da ağır basıyor. Ama maçın başında takımın golcüsü Ahmet Kutucu’nun sakatlanması hücum güçlerini zayıflattı.

Beşiktaş ligde puan olarak şampiyonluk yarışından koptu gibi görünüyor. Önümüzdeki yıl Avrupa kupalarında olmanın en garanti yolu Ziraat Türkiye Kupası’nı almak. Dün akşam birinci aşamayı kolay geçti.

Beşiktaş’ın fedakar taraftarı, hafta içi olmasına rağmen takımlarını yalnız bırakmadı. Seyirci desteği ve Santos rüzgarı ile atak başlayan Beşiktaş kısa sürede Salih Uçan ile gol buldu. Cenk’in penaltıdan golü sonrasında maç rölantiye girdi. Tur fazla yorulmadan geldi. Murat Erdoğan Süper lig kariyerinde basamakları ağır ağır, emin adımlarla çıkıyor. Regattin’in Ghezzal’a yaptığı müdahalede verdiği penaltı kararı doğruydu. Bundan sonra daha sık ve daha kritik maçlar kendisini bekliyor.