Fernando Santoslu Beşiktaş, iştahlı oynamıyor Durağan oyun taraftarları mutlu etmiyor. Oyun iyi görünmese de sonuçta başarı geliyor. Son 4 maçta gol yemeyerek savunma güvenliğinde hedefe ulaşmış görünen Kara Kartallar, skoru bulmakta hala zorlanıyor.

Konyaspor daha 2 hafta önce bu statta oynadığı lig maçında mağlup olmuştu. Dün de teknik direktör Fahrudin Ömeroviç maç öncesi ligde kalmanın öncelikli hedefleri olduğunu ifade ederek kupada iddialı olmadıklarını söyledi.

Ligde üçüncülük yarışına giren Beşiktaş’ın tek hedefi Ziraat Türkiye Kupası’nda kupa kazanmak kalmıştı. Böyle olunca da ibre maç öncesi de siyah beyazlardan yana oldu.

Bu koşullar altında sahaya çıkan Beşiktaş 11’i, oyunun ilk bölümünde eski maçlarına göre biraz daha hareketli olsa da çok istekli görünmedi. Dakikalar ilerledikçe oyunu rakip sahaya yüklediler. Muçi’nin şutunun kaleci Deniz’den dönüşünü iyi takip eden Salih Uçan fırsatçılığını göstererek yarı final kapısını araladı. Golden sonra maçın tansiyonu da düştü. Karşılıklı ataklarla ilk yarı bitti.

Beşiktaş cephesinde Galatasaray derbisinin zihinlerde daha ön planda olduğu havası vardı. Salih’in yerine ikinci yarıda oyuna giren Cenk de golü bulunca herkes rahatladı.

Ligde oynadığı kadroya göre oldukça derin bir rotasyonla oyuna başlayan konuk takımın, maçın sonlarına doğru yaptığı değişiklikler, oyunu biraz daha Beşiktaş’ın sahasına taşıdı. Necip’in önderliğinde kalesini savunan siyah beyazlılar Konyaspor’u fiksledikleri skorla geçip hem yarı final hem de derbi öncesi moral buldular.