Türk futboluna adına unutulmayacak bir skandalı daha yaşadık dün gece. Futbolu yönetemeyen görev başındaki federasyon, Sayın Devlet Bahçeli’nin de dediği gibi bu süreci götüremiyor. Futbolun amiri olan kuruluşun hiçbir ağırlığı ve saygınlığı kalmadı. Milli takımımızın EURO 2024’e katılmayı hak kazandığı, iki takımımızın Avrupa kupalarında kalifiye olduğu bir dönemde, federasyonun futbolu yönetmedeki aciz kalışı, dün akşamki üzücü sonucu da yaşattı hepimize maalesef...

Bundan sonra Türk futbolunun görev başındaki federasyon tarafından yönetilmesinin mümkün olmadığı dün akşam bir kez daha ortaya çıktı. Şimdi Federasyon yönetim kurulunun yapacağı tek iş var.

Derhal istifa etmek.

İstanbulspor başkanı Ecmel Sarıalioğlu’nun haklı olduğunu söylemek mümkün değil. Ne olursa olsun takımı Sahadan çekmek, çağdaş futbolda asla yeri olmayan bir konu. Ama bu tepki dün akşam yaşanan bir pozisyon için değil. Bu bir birikimin sonucu. Üstelik itiraz edilen pozisyon da VAR’ın müdahale alanına giren bir durum yok. Böyle bir pozisyondan dolayı bir takımın bir futbolcuların emeklerini göz ardı edip sahadan takımı çekmek kabul edilebilir bir davranış olamaz. Otoritesini sıfırlamış bir federasyonum iş başında olması, takımların ve yöneticilerin böylesine kabul edilemez davranışlarını ortaya çıkartıyor. Sonuç olarak bu federasyonla bu futbol yürümeyecek. Herkes bunu çoktan anladı da darısı istifanın onurlu bir davranış olduğunu düşünemeyenlere olsun.