Beşiktaş, Konyaspor karşısında ilk yarıda isteksiz, coşkusuz, etkisiz bir futbol ortaya koydu. Sanki siyah beyazlı takım deplasmanda mücadele eder gibiydi. Zaten konuk takım daha çok topa sahip olurken, hem ikili mücadelelerde üstündü, hem de dönen topları kazandı. Beşiktaş’ta bir uyumsuzluk var. Takım bir türlü kollektif futbol oynayamıyor. Herkes kendi havasında, herkes kendine oynuyor. Yeni transfer Muçi gayretli, mücadeleci, Al Musrati belli ki, yararlı olacak, Atiba’yı aratmayacak. Gedson, Semih, bir de Necip-Colley ikilisi takımı taşıyor.

İkinci yarıda Santos’un uyarıları belli ki, işe yaramış. Daha bir hareketlendi Beşiktaş, pres yaptı, baskılı oynamaya çalıştı. Ve sahneye her zamanki gibi genç Semih yine çıktı. Önce denedi olmadı, ikincisinde golü buldu. Taraftarları da arkasına alan Beşiktaş sahada üstünlüğü yakaladı ve taraftarların bile umudunu kestiği, protesto ettiği Cenk Tosun ile ikinci golü buldu.

Skor kimseyi aldatmasın. Beşiktaş ilk yarıyı boşa harcadığı bir maçta, birkaç futbolcunun gayretiyle ikinci yarıda golleri buldu ve sahadan 3 puan ile ayrıldı. Her takım Konyaspor gibi yumuşak oynamaz, topu oyalamaz. Santos’un işi gerçekten zor. Bu takıma “Beşiktaş ruhunu” yeniden nasıl kazandıracak, hep birlikte göreceğiz.