Ziraat Türkiye Kupası'nın yanı sıra Lig üçüncülüğünü de kovalayan Trabzonspor, Sivasspor karşısında galibiyet hedefliyordu. Fenerbahçe maçı olayları nedeniyle seyircisinden yoksun oynayan bordo mavililerinin ev sahipliği özelliği de kalmamıştı. Taraftar olmayınca maça konsantre olmak da zor oluyor. Konuk takımın az sayıda taraftarı olmasa sahadaki oyunun antrenman maçından farkı kalmazdı.

Bu olumsuzluklara karşın hedefi daha net olan Trabzonspor baskılı başladı. Bol şut attı. Az ve etkili atak yapan konuk takım da oyuna heyecan katmaya çabaladı.

İkinci yarı da benzer şekilde başladı. Tek fark, konuk girdiği pozisyonu değerlendirip öne geçti. İtici gücü olmayan bordo mavililerin toparlanması çok zor oldu. Hırslanamadılar, hızlanamadılar. Son bölümdeki çaba da sonucu değiştirmedi.

VAR KANDIRMACASI

TFF, yine garip bir ilke imza attı. Haftada sadece 3 maça, sadece yabancı VAR hakemi gelecek’miş. Demek ki, federasyon için haftada sadece 3 maç önemli. Gerisi fasa fiso. Yabancı VAR hakemiyle, VAR odasındaki diğer görevliler arasındaki akıcı iletişimin elzem olduğunu hiç düşünmemişler. VAR odası komple yabancı olur, sahada yerli olur, bu kabul edilebilir bir şey ama, karma VAR odasında işin çorba olacağı da muhakkaktır. Federasyonun kamuoyunu oyalama hedefli uygulamasının foyası kısa sürede çıkacaktır. Bu hamleler, görevdeki TFF yönetiminin, koltuk ömrünü uzatmak için yaptığı son çırpınışlardır.