TERÖRÜN UMUDU…

Eli kanlı katiller yuvalandıkları mağaralardan açıklamalar yapıyor, “Biz kendi valimizi, kendi kaymakamımızı tayin etmeyi arzuluyoruz, bunun için de Avrupa’daki yerel yönetimlere özerklik şartlarını istiyoruz” diyordu.

Aynı günlerde o, hem de partisinin kongresinde Yerel Yönetimlere Özerklik Şartı’nı mutlaka kabul edeceklerini ilan ediyordu.

Yaptıkları bir tek bununla sınırlı kalmıyordu.

***

PKK’nın gazetesine demeçler veriyor, terör örgütünün televizyon kanalında programlara katılıyor, Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesinin yer aldığı değiştirilemez maddelerin değiştirilmesine onayının olduğunu açıklıyordu.

PKK’nın Suriye uzantısı YPG’yi terör örgütü olarak görmediklerini söylüyor, YPG’nin vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum olduğunu ifade ediyor, terör örgütüne Türkiye’ye saldırmayacağını iddia ederek kefil oluyordu.

“Biz hapiste yatan PKK’lıya da gittik, DHKP-C’liye de gittik hiç ayrım yapmadık” sözleri sonrası partisinin milletvekilleri soluğu terör örgütlerinin düzenlediği eylemlerde alıyor, PKK’lı teröristlerin cenazelerine katılmak, terörist tabutlarına sırt vermek parti içinde doğal bir rutin olarak görülüyordu.

***

Kaynaklarını PKK’ya aktaran belediyelere kayyum atanmasına öfke kusuyor, PKK övücüsü siyasetçilerin adalet önünde hesap vermesine tepki gösteriyordu.

Terörün kökünü kurutacak sınır ötesi operasyonlara karşı duruyor, hazırlanan tezkerelere hayır oyu vererek nerede mevzilendiğini tüm dünyaya ilan ediyordu.

Yaptıkları sonrası Mazlum Kobani isimli teröristin “Bize umut veriyor” övgüsüne mazhar oluyor, Kandil’deki terör elebaşları onun partisinin etrafında birleşme çağrıları yapıyordu.

***

Bay Kemal, terörün umudu unvanına layık olmak için görev süresi boyunca gece gündüz çalıştı.

Ondan sonraki genel başkan Özgür Özel de onun bıraktığı yerden sazı eline aldı, aynı başarıyı elde etme uğruna az zamanda büyük çaba sarf etti.

Terörist Demirtaş’a selam çaktı, küresel emperyalizme esas duruşta bulundu, yalanlara dayalı tezlerle Kürt kökenli ve alevi vatandaşlarımızı zehirlemeye kalktı, Türk düşmanı sözde sopranonun elini öptü, Türk Silahlı Kuvvetlerine iftira atan sözde doktorları savunmaya kalktı.

***

Bay Kemal’in 13 yılda başardığını Özgür Özel 13 günde başardı.

Terörün umudu olarak PKK’nın siyasi uzantısının desteğini almak için kılıktan kılığa girdi.

Muadil genel başkan, CHP’de isimler değişse de teröre bakışın değişmeyeceğini gösterdi.