2021-2022 sezonunda şampiyonlukla özlem giderdikten sonra, geçen sezon ligde iddialı konumdan uzakta kalarak taraftarlarını üzen Trabzonspor, bu sezonun hazırlık maçlarında da iyi sinyaller vermemişti. Doluya yakın tribünlerde seyirci desteğini de arkasına alarak sahasındaki ilk maça başlayan ‘Fırtına’ adeta fırtına gibiydi. Abdülkadir’in her atağın içindeki istekli oyunu, Bakasetas ve Trezeguet’in şutları adeta erken golün sinyalcisiydi. Ömür’ün köşe vuruşunda iyi yükselip, çivi çakar gibi kafa vuran Denswill ligimizdeki gol perdesini açtı.

İlk 10 dakika sonunda herkes Trabzonspor’un oyunundan umutlandı ve gollerin devamını bekledi. Ama öyle olmadı. 15’inci dakikadan sonra Nuri Şahin’in talebeleri sahada kendini göstermeye başladılar. Maç başındaki istekli arzulu Trabzonspor’dan eser kalmadı. Umut Bozok’un 1-2 cılız gol hamlesi ise sonuç getirmedi.

61’inci dakikadaki tribünlerin şovundan sonra yeniden Trabzonspor atakları görülmeye başlandı. Ancak bireysel çabalar sonuca gitmeye yetmedi. Trabzonsporlu taraftarların daha keyifli maç izlemeleri için, yönetimin mutlaka Bakasetas’ın yanına bir takviye ve iyi bir golcüyü transfer etmesi gerek.

Misafir takım Antalyaspor ise gösterişsiz oyununa rağmen, Akyazı’da gol pozisyonları bularak rakibe özellikle maçın son dakikalarında zor anlar yaşattı. Nuri Şahin, kendi yaşıtlarının ağırlıkta olduğu takıma, çok koşan gençleri monte etmeli.

Geçtiğimiz sezon haksız bir şekilde FIFA kokartı elinden alınan Zorbay Küçük lige iyi başladı. Böyle hatasız devam ederse Aralık’ta tekrar FIFA kokartına kavuşur.