Üç büyük şehirde kimin kazandığı yakından takip ediliyor. Bilindiği üzere bugün 31 Mart yerel seçimleri saat 17.00 itibarıyla tamamlandı. Gözler şimdi İstanbul, Ankara ve İzmir'de parti ve adayların oy oranlarına çevrildi. 

ÜÇ BÜYÜK ŞEHİRDE KİM KAZANDI

Üç büyük şehirde kim kazandığı henüz belli değil. Seçim sonuçları açıklanınca haberimizde yer alacaktır. 

Thumbs B C 02498208D889581E7F43Df1935F766De

YAYIN YASAĞI NE ZAMAN KALKIYOR?

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde; oy verme gününden önceki son 24 saatte herhangi bir partinin ya da adayın siyasi reklamı yayınlanamayacağı ve bu süre zarfında her türlü yayın organları tarafından siyasi reklam, seçim ve seçim sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapılması yayın yasağı kapsamında sayılacağı bildirildi.

Yayın organlarında, seçime katılan siyasi partiler ile adayların sözlü, yazılı ve görüntülü propaganda faaliyetleri 31 Mart günü saat 18.00'e kadar yayınlanabilecek.

RTÜK konu hakkında "YSK kararları gereği bugün saat 23.59'dan seçim gününe kadar siyasi reklamların yayınlanmasının yasak olduğu, medya hizmet sağlayıcı kuruluşların, yarın saat 18.00'e kadar seçime katılan siyasi partiler ile adayların sözlü, yazılı ve görüntülü propaganda faaliyetlerini yayınlayabilecekleri" ifadelerine yer verdi.

YSK başkanı Yener, "Tüm seçmenlerimizin sandığa giderek demokratik görevlerini yerine getirmelerini bekliyoruz. An itibarı ile bize ulaşan olumsuz bir haber yok. Oy verme süreci sorunsuz devam ediyor. 17.00'de toplantı yaparak yayın yasağının ne zaman kalkacağına dair bir karar alacağız. Bu demokrasi şenliğinin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Yayın yasağı ne zaman kalkacak? YSK yayın yasağı saat kaçta bitecek? Yayın yasağı ne zaman kalkacak? YSK yayın yasağı saat kaçta bitecek?

Kaynak: Haber Merkezi