Vurgun filmi ne zaman, nerede çekildi? Vurgun filminin konusu ne, oyuncuları kimler?

Yönetmenliğini Zeki Ökten'in üstlendiği, senaryosunu Fuat Özlüer'in yaptığı Vurgun filmi bugün izleyicisiyle buluşuyor. Başrolünde Cüneyt Arkın'ın yer aldığı filmin detayları merak ediliyor. Peki, Vurgun filmi ne zaman, nerede çekildi? Vurgun filminin konusu ne, oyuncuları kimler?  

Magazin
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Vurgun filmi ne zaman, nerede çekildi? Vurgun filminin konusu ne, oyuncuları kimler?

Türk sinemasının en çok sevilen karakterlerinden biri olan Cüneyt Arkın'ın Gönül Yazar ile başrollerini paylaştığı Vurgun filmi, 360 TV'de yeniden ekrana geliyor. İMDb puanı 5.5 olan filmle ilgili araştırma yapan seyirciler ise, Vurgun filmi ne zaman, nerede çekildi? Vurgun filminin konusu ne, oyuncuları kimler? sorularına yanır arıyor.

VURGUN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Farklı hikayesiyle dikkat çeken Vurgun filminin konusu şöyle:

Gönül ünlü ve çok zengin bir şarkıcıdır. Onun zenginliğinde görü olan patronu Zekeriya, parasına el koymak için bir plan yapar. O sırada hapisten çıkmış olan ve işi olmayan Mehmet’le görüşür ve onu ikna eder. Plana göre Mehmet, Gönül’ü kendisine aşık edecek ve bir şekilde paralarını çalacaktır. Mehmet istemeyerek de olsa, Rıza Dayı’nın torununu ameliyat ettirebilmek için bu işi bu kabul eder. Kendisini Ertuğrul adıyla tanıtıp Gönül’ün kaldığı otele yerleşir. Yakışıklılığı ile Gönül’ü etkilemeyi başarır. İlişkileri bir aşka dönüştüğü sırada Gönül, Ertuğrul’un gerçek kimliğini öğrenir. Onu denemek için bir oyuna başvurur. Tüm parasını bir iş için ona vermek ister. Mehmet bu teklifi kabul etmez ve Gönül’e doğruyu anlatır. Mehmet’in arkadaşları ise, onun bu işe girme nedeninin küçük bir çocuğun ameliyatı olduğunu açıklarlar Gönül’e. Genç kadın daha bir içten bağlanır Mehmet’e. Ama bu arada Zekeriya hala para hırsından vazgeçmemiştir. Son koz olarak adamları ile Mehmet’i kaçırır ve canına karşılık Gönül’ün paralarını ister. Gönül parayı hazırlar. Mehmet ise tutulduğu yerden kaçar ve Gönül’ün Zekeriya ile buluşacağı yeri öğrenir. Zekeriya’nın amacı parayı alınca Gönül’ü de öldürmektir. Mehmet buluşma yerine ulaştığında çatışma başlar. Genç adam Gönül’ü kurtarırsa da, arkadaşı Rıza Dayı kurşunlara hedef olup yaşamını yitirir. Polis Zekeriya’yı yakalar. Mehmet’le Gönül ise mutlu bir yaşam sürmek için geleceğe artık umutla bakmatadırlar..

VURGUN FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Birçok Yeşilçam oyuncusunun rol aldığı Vurgun filminin kadrosu şöyle:

Cüneyt Arkın
Gönül Yazar
Hulusi Kentmen
Turgut Özatay
Kayhan Yıldızoğlu
Ali Seyhan
Nubar Terziyan
Sami Hazinses
Süha Doğan
Faik Çoksun

VURGUN FİLMİNİN NE ZAMAN, NEREDE ÇEKİLDİ?

 90 dakita süren dram, ve macera türündeki Vurgun filmi 1973 yılında çekildi.

Vurgun filminin çekimleri İstanbul'un çeşitli semtlerinde yapılmıştır.

Yorumlar