Yaz Bekarı filmi ne zaman, nerede çekildi? Yaz Bekarı filminin konusu nedir, oyuncuları kim?

Başrollerinde Gülşen Bubikoğlu ve Tarık Akan'ın yer aldığı Yaz Bekarı filmi bugün 360 TV ekranlarında yayınlanıyor. Türk sinemasının en sevilen isimlerinin rol aldığı filimin detayları araştırılıyor. Peki, Yaz Bekarı filmi ne zaman, nerede çekildi? Yaz Bekarı filminin konusu nedir, oyuncuları kim?

Magazin
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Yaz Bekarı filmi ne zaman, nerede çekildi? Yaz Bekarı filminin konusu nedir, oyuncuları kim?

Yönetmenliğini Osman F. Seden'in yaptığı, Senaryosunu Erdoğan Tünaş ve Fuat Özlüer'in kaleme aldığı filmin yapımcılığını Türker İnanoğlu üstlendiği Yaz Bekarı filmi bugün sinema severlerin karşısına çıkıyor. Seyirciler, Yaz Bekarı filmi ne zaman, nerede çekildiğini sorguluyor. Merak edilenler haber metninde yer alıyor.

YAZ BEKARI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

İşadamı Orhan (Tarık Akan), sinir krizinin eşiğinde, hayatından bıkmış, mutsuz bir evliliği olan bir adamdır. Eşinin ilgisizliği nedeniyle tüm zamanını çocuğu ile geçirmektedir. Karısı Şermin (Deniz Erkanat) sadece kendini ve sosyal faaliyetlerini düşünen, sık sık da kıskançlık depresyonu gösteren bir kadındır. Şermin’le son kavgasından sonra Orhan evi terk eder. Bir süre sonra gittiği bir barda, küçük bir orkestranın şarkıcısı olan Leyla (Gülşen Bubikoğlu) ile tanışır. Ona kendisini bekar bir erkek olarak tanıtır. Geçen günler ikisinin arasında romantik bir ilişkinin başlamasına neden olur. Orhan genç kızı baştan çıkarmaya çalışırken, onun aslında çok saf, içten ve dürüst bir insan olduğunu fark eder.

Bir gün Leyla’dan Antalya gezisi sırasında kendisine eşlik etmesini ister; ama öncelikle Leyla’nın en yakın arkadaşlarının ve kaldığı pansiyon sakinlerinin iznini alması gerekmektedir. İzin alıp uçağa bindiklerinde, Orhan’ın müzik delisi kayınbiraderiyle karşılaşıp, gezi boyunca peşlerinden ayıramasa da Antalya’da çok mutlu ve romantik günler yaşarlar. İstanbul dönüşü hüzünlüdür. Orhan, çaresiz ailesine ve küçük oğluna geri dönmek zorunda kalır, ama Leyla’yı bir türlü unutamaz. Sevgilisi için ufak bir çatı katı kiralar. Ve Leyla Orhan’ın evli olduğunu keşfedene kadar orada buluşmaya devam ederler. Sonunda gerçekler su yüzüne çıkınca Leyla büyük bir düş kırıklığı içinde Orhan’ı terk edip ortadan kaybolmaya karar verir. Orhan bir anda kendini büyük bir boşluğun içinde yapayalnız hisseder. Bu, bir yaz bekarının, ne denli gerçek ve içtende olsa, kaçınılmaz bir ayrılıkla biten umutsuz aşkının sonu anlamına gelmektedir...

YAZ BEKARI FİLMİ NE ZAMAN, NEREDE ÇEKİLDİ?

1 Şubat 1975'te vizyona giren Yaz Bekarı filminin çekimleri İstanbul'da gerçekleştirildi.

YAZ BEKARI FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Tarık Akan - Orhan

Gülşen Bubikoğlu - Leyla

Deniz Erkanat

Tevhid Bilge

Turgut Boralı

Atilla Ergün

Renan Fosforoğlu

Sami Hazinses

Bülent Kayabaş

Nevzat Okçugil

Mürüvvet Sim

Nubar Terziyan

Necdet Tosun

Yorumlar