Fabrika Yapım Sözleşmesini Art Mimarlık ile imzalayan Ocakcı Holding bu proje kapsamında Anadolu’daki tarım faaliyetlerine ve ülkeye giren döviz miktarına katkıda bulunmayı hedefliyor. 

Fabrikanın temel atma töreninde konuşan Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan: Sayın Cumhurbaşkanı’ mızın himayelerinde, bakanlarımızın ve bakanlıklarımızın desteği ile tabii ki de hemlşehrilerimizin gayretiyle ülkemize ve Yozgat’ımıza taş üstüne taş koymaya, hemşehrilerimizin nitelik arz eden yatırımlarıyla Yozgat’ımızı şenlendirmeye devam ediyoruz. Sağolsunlar bu kadar hızlı olacağını, bu kadar ani bir şekilde başlayacağını da işin aslı bizler de hesaplamamıştık. Temel atma, temelde kurban kesme törenlerimizi icra ettik. Allah kazasız belasız inşaatı tamamlamayı ve burada da hayırla bol kazanç ile  çalışmayı nasip eylesin’’.

Temel atma töreninde Vali Bey’ den sonra söz alan Ocakcı Holding CEO’ su Sedat Ocakcı ise : ‘’Bizler de çok teşekkür ederiz. Teknolojiyi üreten, teknolojiye yatırım yapan gençler olarak büyüklerimizden aldığımız destekle ve buradaki misafirperverlikle inşallah Yozgat’ta, tüm Türkiye’de ve hatta tüm Dünya’ da çok güzel işler yapacağız.

YOZGAT DRONE FABRİKASI NEDİR, HANGİ AMAÇLA KURULACAK?

Yozgat’taki sanayi ve teknoloji sektörünün gelişmesini hedefleyen proje, Türkiye’nin enerji üretimindeki konumunu güçlendirmeye yönelik çalışmaları kapsıyor. Ocakcı Holding ve Art Mimarlık işbirliğiyle hayata geçecek olan insansız hava aracı fabrikası, bölgenin pek çok açıdan kalkınmasına imkân tanıyacak.

Üç farklı yazılım firması olan  Ocakcı Holding, ellerinde bulunan yazılım gücünü bu projede değerlendirmeyi hedefliyor. Zirai dron üretimiyle Anadolu tarımına hem de havacılık endüstrisine katkıda bulunmayı amaçlayan proje, Yozgat’ın organize sanayi bölgesinde hayata geçirilecek.

Meclis, TikTok için harekete geçti! İlk açıklama geldi Meclis, TikTok için harekete geçti! İlk açıklama geldi

YOZGAT HIZLA BÜYÜYECEK!

1990 Yozgat doğumlu Sedat Ocakcı, Ocakcı Holding önderliğinde gerçekleştirdikleri bu proje için oldukça umutlu olduğunu dile getirdi. Ülke ekonomisinin, teknolojik altyapının ve iş ağının güçlenmesi adına fazlasıyla yararlı olmayı amaçlayan drone fabrikası, başta Yozgat olmak üzere tüm Türkiye için büyük bir adım.

Proje kapsamında holding bünyesindeki güçlü ve profesyonel yazılımcılarla çalıştıklarını belirten Sedat Ocakcı, konuyla ilgili olarak; “Biz bu proje için bünyemizdeki üç farklı yazılım firmasıyla çalışıyoruz. Amacımız, elimizde bulunan teknolojik imkanları bu projede değerlendirerek Yozgat’ın potansiyelini ortaya koymak. Anadolu’da tarımı destekleyen çalışmalarla ülkeye döviz sokmayı ve istihdam sağlamayı hedefliyoruz,” ifadelerini kullandı.

Fabrikada görev alacak personellerin büyük kısmı Yozgat ve çevre illerden seçilecek. Tesisin bir sene içerisinde aktif üretime başlayacağı düşünülüyor.

Türkiye’nin elinde bulunan teknolojik altyapının bütünüyle güçleneceği bu proje sayesinde savunma sanayii endüstrisinde bir yeniliğe daha imza atılarak şehrin kalkınması hedefleniyor.