Çin’den corona virüs tepkisi! O ülkeyi suçladılar

Çin Dışişleri Bakanlığı, Amerika Birleşik Devletleri’ni (ABD) Corona virüs salgınıyla savaşmak için Çin'e herhangi bir somut yardım sunmadığı için eleştirdi. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, “ABD, Wuhan'dan elçilik personelini ilk çeken ülke oldu. Kaos çıkarıp korku yaydı." dedi.  

Google Haberlere Abone ol
Çin’den corona virüs tepkisi! O ülkeyi suçladılar
03.02.2020 20:20

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, “Salgın patlak verdiğinden, bazı ülkelerin Çin'e olan minnettarlığını çeşitli yollarla gösterdi. Fakat bazı ülkeler, özellikle ABD, Çin'e ayak basmış yabancı uyrukluların ülkeye girmesini yasaklaması dahil, orantısız önlemler alarak Çin'deki virüs salgınına aşırı tepki gösteriyor.” dedi.

ABD vatandaşlarının Çin’den tahliyesinin gecikmesine ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Sözcü Hua Chunying, “ABD’nin iletişime geçip uygun bir zaman belirlemesi gerekiyor. Biz önceliği tıbbi malzeme getiren uçaklara veriyoruz. Kasıtlı bir niyetimiz yok.” Dedi.

Chunying, Çin’in en çok duyduğu malzemelerin başında tıbbi maskeler, koruyucu giysiler ve koruma gözlüklerinin geldiğini söyledi.

Yorumlar