Dünya Hali ne zaman başlıyor? Dünya Hali dizisi konusu nedir, oyuncuları kimler?

TRT ekranlarında yepyeni bir dizi başlıyor. Komedi türündeki Dünya Hali dizisinin başrollerinde Caner Şahin, Pelin Abay ve Tolga Tekin'in aldığı diziyi izlemek isteyenler, Dünya Hali ne zaman başlayacağını ve dizinin oyuncuları merak konusu oldu. Farklı konsepti ve hikayesi ile dikkat çeken projenin detayları haberde.

Google Haberlere Abone ol
22.07.2021 22:01

Yönetmen koltuğunda Osman Nail Doğan ve Murad Zaloğlu'nun oturduğu Dünya Hali'nin izleyicisiyle buluşmasına sayılı günler kaldı. Kendine has tarzıyla ekranlara yeni bir soluk getirecek olan dizinin yapımcılığını Neden film üstleniyor. TRT 1'de yayınlanacak Dünya Hali dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu sorgulanıyor.

DÜNYA HALİ DİZİSİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

 Bir süredir tanıtımı dönen Dünya Hali dizisi 28 Temmuz Çarşamba akşamı TRT 1'de başlıyor.

DÜNYA HALİ DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Şehir hayatının gündelik dertleriyle boğuşan içimizden insanların hikayesini konu alan dizide ayrıca Selin Hasar, Ayfer Tokatlı, Durul Bazan, Mert Denizmen, Mekin Sezer, Naşit Özcan gibi birçok yetenekli isim yer alırken dizinin yakında ekranlara gelmesi planlanıyor. Birbirinden komik hikayeleriyle ekranlara damga vuracak dizinin konusu şöyle:

"Sinan, dedesinin değerleriyle büyümüş, dürüst, ahlaklı, vicdanlı bir gençtir. Ancak aradığı aşkı henüz bulamamıştır. Sinan'ın dedesi ölüm döşeğindeyken ona ilginç bir vasiyette bulunur. Vasiyete göre Sinan şu üç şarta uyan kızı bulup evlenmelidir: "Erken kalksın, eskinin kıymetini bilsin, bir de bal porsuğuna benzesin yeter." Sinan dedesinin vasiyetini yerine getireyim derken kendisini komik bir maceranın içinde bulur. Bu macerada ona en yakın arkadaşı Azim, patronu Güven, ailesi, yakın çevresi ve dedesinin cami arkadaşları Burhan, Namık ve Talat amcalar eşlik edecektir." Dünya Hali, mizahı bol, izlemesi keyifli birbirinden eğlenceli bölümleri ile TRT 1'de olacak.

DÜNYA HALİ DİZİSİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Başrollerini Caner Şahin, Pelin Abay, Tolga Tekin ve Ozan Çelik'in paylaştığı dizide; hayatı pahasına doğruluktan ayrılmayan Sinan'ın (Caner Şahin) dedesinin vasiyetini yerine getirmeye çalışırken başından geçen komik olaylar anlatılıyor.

 

Yorumlar