Elon Musk'ın hamlesi Dogecoin'i uçurdu!

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, kiripto para birimi Dogecoin ile ilgili yeni bir hamle geldi. Bu hamle sonrası Doge fiyatlarında artış gözlemlendi. Musk, Tesla ürünlernini ödemesinde Dogecoin kullanılabileceğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Elon Musk'ın hamlesi Dogecoin'i uçurdu!
14.01.2022 09:51

Her açıklaması ve hareketiyle kripto para piyasasını etkileyen Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, Tesla ile ilişkili ürünlerin alımında Dogecoin kullanılabileceğini açıkladı. Bu gelişme sonrası yüzde 14.67 değer kazanan Dogecoin 0.1996 dolarda işlem görüyor.

Dünyanın en zengin insanı konumunda yer alan Elon Musk, 2021’in sonunda Twitter’dan yaptığı açıklama ile Tesla’nın resmî sitesinde sattığı otomobil harici diğer bazı ürünler (Kıyafet, vb.) için dogecoin kripto parayı kabul edeceğini aktarmıştı. O zaman buna bir deneme olarak başlayacaklarını belirten Elon Musk, bugün yaptığı yeni açıklama ile sürecin başladığını belirtti. Tesla’nın otomobil harici sattığı ürünlerin bazıları artık Dogecoin ile alınabiliyor. Musk, bildiğiniz üzere bir “meme” olarak doğan dogecoin’i en çok öne çıkaran isimler arasında yer alıyor. Bu son açıklama nedeniyle de dogecoin yine ciddi şekilde değer kazanacak gibi görünüyor. Musk’ın kripto paralar üzerinde çok büyük bir etkisi bulunuyor ve bundan kâr eden kadar zarar eden kişiler de bulunuyor. 

Yorumlar