İstanbul'un Fatih ilçesinde iddiaya göre bir dükkandan aldığı telefon kılıfını beğenmeyerek iade etmek isteyen bir kadın, telefoncu tarafından sokak ortasında dövüldü.

Olayın ardından sosyal medyada büyük infial yaratılırken, İstanbul Valiliği konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Valilik açıklamasında, yaşanan olayın ardından iş yerinin mühürlendiği ve şüpheli A.Ü.Ş.'nin gözaltına alındığı belirtildi.

Ayrıca, şahsın daha önce 11 adet suç kaydının olduğu ifade edilirken, iş yerinin mülk sahibi olan Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü'nün tahliye sürecini başlattığı bildirildi. Soruşturmanın ise devam ettiği vurgulandı.

İSTANBUL VALİLİĞİ: İŞYERİ MÜHÜRLENDİ

Olaya ilişkin İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

Fatih İlçesi’nde meydana gelen ve bir kadının darp edilirken manevi değerlerimize de küfredilmesi olayının görüntüleri sosyal medyada yayınlanmıştır.

Görüntüler toplumumuzda da infiale yol açmış, bunun bir yansıması olarak da işyerinin kepenklerine, olaya tepki gösteren vatandaşlarca çeşitli yazılar yazılmıştır.

Emniyet birimlerimizin çalışması sonucunda;

- Kadını darp ve küfür fiilini işleyen A.Ü.Ş. gözaltına alınmıştır. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme suçundan hakkında işlem yapılan şahsın sorgusunda “işyerinden hırsızlık, kasten yaralama, uyuşturucu madde kullanma, ailenin korunmasına ilişkin kanuna muhalefet görevi yaptırmamak için direnme” suçlarında 11 adet suç kaydını olduğu anlaşılmıştır.

- Olayın yaşandığı işyeri, Fatih Belediyesi ekiplerince mühürlenerek faaliyetine son verilmiştir.

- Dükkanın mülk sahibi olan Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü, tahliye sürecini başlatmıştır.

Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.

Editör: Haber Merkezi