Fulya Öztürk kimdir, boyu kaç? Fulya Öztürk aslen nereli, kaç yaşında?

Fox tv ekranlarından yeni yayınlanmaya başlayan Fulya ile Umudun Olsun programının sunuculuğunu gazeteci Fulya Öztürk üstleniyor. Seyirciler, Fulya Öztürk'ün hayatını ve biyografisini öğrenmek istiyor. Bu bağlamada araştırma yapanlar, Fulya Öztürk kimdir, boyu kaç? gibi sorulara yanıt aranıyor.

Google Haberlere Abone ol
Fulya Öztürk kimdir, boyu kaç? Fulya Öztürk aslen nereli, kaç yaşında?
15.07.2021 17:53

CNN Türk'te yaptığı haberlerle gündeme gelen Fulya Öztürk muhabirliği bırakarak Fox tv'de gündüz kuşağı programında ekran yüzü oldu. Bu hafta başlayan programda Fulya Öztürk ve ekibi kayıpları bulmaya çalışacak. İzleyicler ise uzun boyu ile dikkat çeken Fulya Öztürk aslen nereli ve kaç yaşında olduğunu merak ediyor.

Yaptığı haberlerde heyecanlı sunuşuyla izleyenlerin dikkatini çeken Fulya Öztürk Fox tv'nin ekran yüzü oldu.

Yapımını Karga Film'in, yapımcılığını Erhan Öz'ün, içerik uygulayıcılığını Kebriye Koç'un ve genel koordinatörlüğünü Gökhan Bektaş'ın üstlendiği 'Fulya ile Umudun Olsun' programı, 12 Temmuz Pazartesi günü ilk bölümü ile ekranlara geldi.

FULYA ÖZTÜRK KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ, BOYU KAÇ?

Gazeteci ve muhabir Fulya Öztürk, Ocak 1989 yılında Adana'nın Seyhan ilçesinde doğdu. Lise eğitimini Adana Gündoğdu Koleji'nde tamamladı. 2006 senesinde Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünü kazandı. Üniversiteyi kazandığı ilk sene 2006 yılında televizyonculuk kariyeri başladı. 2007 senesinde Doğan TV'nin "Staj On Air" programıyla Star TV iç yapımlarda staj yaptı.

Profesyonel iş kariyerine 2008 senesinde CNN TÜRK Programlar Departmanı'nda başladı. 2010 senesinde CNN TÜRK Haber Merkezi'nde göreve başladı. 3 sene Kurgu Editörlüğü yaptı.

Birçok belgeselin ve haberin kurgusunu hazırladı. 2013 senesinde Saha Muhabirliği 'ne başladı. Fulya Öztürk birçok üniversite ve dernekten ödüller aldı.

Yılın Muhabiri" ve "En İyi Özel Haber" dalında onlarca ödüle layık görüldü. Öztürk, ayrıca TEDx'te konuşmacı oldu.

Instagram'da 180 bine yakın takipçisi bulunan Fulya Öztürk'ün Instagram hesabı, @fullyaozturk'tür.

Fulya Öztürk boyu 1.68 cm kilosu 54 kg ve burcu Oğlak.

 

Yorumlar