Haziran ayı nakdi ücret desteği yattı mı? Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak?

Haziran ayı nakdi ücret desteği ile ilgili gelişmeler merak ediliyor. Nakdi ücret desteği, 17 Mayıs 2021 tarihinden itibaren 30 Haziran 2021 tarihine daha uzatılmıştı. Buna göre bu ay da ücretsiz izinde olanlara nakdi ücret desteği ödemesi yapılacak. Peki, nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Haziran ayı nakdi ücret desteği yattı mı?

Google Haberlere Abone ol
Haziran ayı nakdi ücret desteği yattı mı? Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak?
05.06.2021 00:45

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, tarafından gelen son dakika açıklamasına göre; nakdi ücret desteği olarak da bilinen ücretsiz izin parası ödeme tarihleri duyuruldu. Haziran ayına ilişkin ödemelerin önümüzdeki günlerde belirlenen tarihten itibaren hesaplara yatacağını ifade eden Bakan Bilgin “Nakdi ücret desteği yattı mı, ne zaman yatacak?” sorusuna ait yanıtı da vermiş oldu. Ödemeler kişilere her ay olduğu gibi banka hesabı üzerinden yapılacak. İşte Haziran ayı nakdi ücret desteği (ücretsiz izin parası) ödeme tarihleri ve tüm detaylar…

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ücretsiz izne ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçiler için nakdi ücret desteği başvuruları "https://uyg.sgk.gov.tr/IsverenSistemi" internet adresinden işveren tarafından yapılır. 

Nakdi ücret desteği

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ NE ZAMAN YATACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Mayıs ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerinin 8 Haziran'da gerçekleştirileceğini bildirdi.

İşsizlik ödeneğinden yararlanamayan işçiler için 15/03/2020 tarihinden sonra iş sözleşmesi feshi nedeniyle İŞKUR'a yapılmış işsizlik ödeneği başvurusu bulunup, ödeneğe hak kazanamayan işsizlerin, ayrıca başvuru yapılmasına gerek bulunmaksızın nakdi ücret desteği ödemeleri İŞKUR tarafından re'sen gerçekleştirilir.

4857 sayılı Kanunun geçici 10 uncu maddesi kapsamında verilen ücretsiz izin bilgilerine ilişkin işverenler tarafından yapılan başvuru ve güncelleme işlemleri, ücretsiz iznin uygulandığı ayı takip eden ayın sonuna kadar SGK'ya bildirilmelidir.

NAKDİ DESTEK ÖDEMESİ NASIL SORGULANIR?

Ücretsiz izin desteği sorgulama ekranı için İŞKUR giriş bilgileri ya da E-Devlet şifresine sahip olmak yeterli. İlk kez e Devlet şifresi alacakların ise PTT'ye başvurması gerekiyor. Nakdi destek ödeme bilgilerini sorgulamak için E-Devlet girişi yapan vatandaşlar, aşağıdaki linke tıklayarak işlemlerini sorgulama işlemlerini kolayca gerçekleştirebiliyor.

 

Etiketler nakdi ücret
Yorumlar