Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, “MHP Genel Başkan Yardımcısının Özel Kalem’i Emre Yüksel gözaltına alındı.” başlığıyla sosyal medya ve bazı haber sitelerinde yayınlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. MHP Genel Başkan Yardımcılarının özel kalem kadrosu olmadığının altını çizen Yalçın, haberlerde adı geçen isimde bir çalışanlarının olmadığını, bunun da SGK kayıtlarından doğrulanabileceğini söyledi.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

‘HABERLER GERÇEK DEĞİL’
“25 Ocak 2023 tarihinde sosyal medya ve bazı haber sitelerinde, “MHP Genel Başkan Yardımcısının Özel Kalem’i Emre Yüksel gözaltına alındı.” başlığıyla yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

‘MHP’NİN BÖYLE BİR KADROSU VE ÇALIŞANI YOK’
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde Genel Başkan Yardımcılarının Özel Kalem kadrosu olmadığı gibi Genel Merkezde veya TBMM MHP Grubunda herhangi bir sıfatla Emre YÜKSEL isimli bir çalışanımız bulunmamaktadır. Geçmişte de böyle bir çalışanımız olmamıştır. Bu husus Devletin SGK kayıtlarından da açıkça anlaşılabilir. Haberler tamamıyla gerçek dışı olup kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederiz.”
 

Editör: Ferhat Erdemir