Öğretim üyeleri ve üniversite personelleri ne zaman aşı olacak? Aşı randevusu nasıl alınır?

Türkiye, aşılama çalışmalarında mesafe kat etmeye devam ediyor. En son 50 yaş üstü bireylerin aşılandığı programa yeni bir grup daha dahil oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, Öğretim üyeleri ve üniversite personellerinin aşılama programına dahil edildiğini belirtti. İlgili kişiler aşı randevusunun nasıl alınacağını merak ediyor.

Google Haberlere Abone ol
Öğretim üyeleri ve üniversite personelleri ne zaman aşı olacak? Aşı randevusu nasıl alınır?
08.06.2021 20:21

Koronavirüs salgını ile mücadele tüm hızıyla devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni bir grup için aşı müjdesi verdi. Normalde kademeli olarak giden aşılama çalışmalarında 50 yaş üstü vatandaşlarımız aşı olurken, öğretim üyeleri ve üniversite personellerinin aşılama tarihi elli oldu.

ÖĞRETİM ÜYELERİ VE ÜNİVERSİTE PERSONELLERİ NE ZAMAN AŞI OLACAK?

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Fahrettin Koca, öğretim üyeleri ve üniversite personellerinin de aşılama gruplarına dahil edildiğini duyurdu.

Koca paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Bir meslek grubu daha aşı programında yerini alıyor. Üniversitelerimizin Eylül'de yüz yüze eğitime başlayabilmesi için öğretim üyelerimizin ve üniversite personellerinin aşılanmasına da yarın başlıyoruz. Bu güce güvenin."

AŞI RANDEVUSU

 AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Aşı randevusu almak için MHRS ve e-Nabız aracılığıyla aşı randevu ekranına giriş yapmanız gerekiyor. T.C. kimlik numarası ve şifresi ile sistem giriş yaptıktan sonra 'aşı randevusu' ekranı karşınıza çıkıyor. Aşı randevusu ekranından istediğini aşı tercihini, hastane ve saat tercihinizi yapabilirsiniz. Ayrıca MHRS Alo 182 hattını arayarak da aşı randevularını alabiliyor.

E-NABIZ AŞI RANDEVUSU İÇİN TIKLAYIN...

Yorumlar